WICELIDER ZBYT MOCNY DLA HUTNIKA

2018-12-03 08:27:20

Wicelider II ligi mężczyzn okazał się za mocny dla koszykarzy Hutnika Warszawa, którzy we własnej hali ulegli 80:93.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie z przewagą 3 oczek schodzili przyjezdni. W drugiej żywiołowa i efektywna gra „Hutników” pozwoliła na odrobienia strat z nawiązką, dzięki czemu do połowy prowadzili 44:37. Trzecia kwarta przebiegała pod wynik remisowy, jednakże od jej ostatniej minuty do 3 min 4 kwarty koszykarze z Bielan notują serię prostych strat, co skutkuje koszmarnym fragmentem 2:18. Niestety, jak się później okazało rozpędzeni gracze Tura powiększyli swoją przewagę nawet do 19 oczek, co definitywnie przesądziło losy meczu. „Hutnicy” ponoszą 5 porażkę z rzędu, a już za tydzień zmierzą się na wyjeździe w Derbach Warszawy z rezerwami Legii.

Hutnik Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 80:93 (20:23, 24:14, 19:24, 17:32)
Najwięcej punktów dla Hutnika: Patryk Jasiński 19, Wojciech Dulnik 17, Maciej Warmiak 14

Tuż po meczu II ligi w hali przy Staffa rozegrano mecz III ligi, w którym to rezerwy Hutnika zmierzyły się z UKS Trójka Żyrardów. Po emocjonującym spotkaniu rezerwy Hutnika pokonały lidera grupy A III ligi, rewanżując się za mecz w Żyrardowie. Mimo wielokrotnej zmiany prowadzenia dobra ostatnia kwarta w wykonaniu koszykarzy z Bielan zadecydowała o czwartym zwycięstwie z rzędu – 93:83!