WIOSNA Z RUGBY ZAINAUGUROWANA

2017-04-04 21:05:05

Udanie rozpoczęli wiosenne rozgrywki II ligi seniorów rugbyści AZS-AWF Warszawa. Na boisku przy ulicy Marymonckiej zawodnicy z Bielan wysoko pokonali drużynę Rugby Białystok 52:21. Walczyły również zawodniczki.Na prima aprillis Akademicy nie mieli nastrojów do żartów i nie okazali się gościnni dla rywali z Podlasia, wygrywając różnicą 31 punktów. Bielańska drużyna zadebiutowała także w nowych strojach, które jak przyznali zawodnicy bardzo dobrze spisały się w trakcie meczu.  Do Akademików w tym sezonie dołączył między innymi wychowanek Arki Gdynia, Patrick Steindl, który w Warszawie podjął studia.  - Pierwszy mecz w nowym klubie i od razu zwycięstwo. Jeśli zdrowie pozwoli to na okres studiów będę reprezentował drużynę AZS-u, najbardziej utytulowanej druzyny w Polsce. Cieszę sie że tutaj trafilem i mam nadzieję cieszyć sie z kolejnych zwyciestw w następnych meczach. Dzieki za super mecz - podsumował Patrick na swoim Facebooku.

W następnej kolejce kibiców przy Marymonckiej czekają derby i twarda przeprawda z drużyną Legia Rugby. Przyszli rywale AZS-AWF Warszawa rozpoczęli sezon w iście imponującym stylu, gromiąc Mazovię Mińsk Mazowiecki 88-3. Pojedynek przy Marymonciej zapowiada się niezwykle interesująco.

Sezon w Lubinie zainaugurowały również zawodniczki AZS-AWF Warszawa. W pierwszym turnieju, w którym wystartowało 10 zespołów zawodniczki z Bielan zajęły piąte miejsce, w decydującym o tej pozycji meczu, pokonały 19:7 Miedziowe Lubin. Tym samym Akademiczki wzbogaciły swoje konto o 11 punktów.

Warto dodać,że w rozgrywkach zadebiutowały także rezerwy AZS-AWF Warszawa, które zanotowały punkcik do kolekcji tego sezonu, przyznany za ostatnie, dziesiąte miejce w rywalizacji. Zwyciężyły rugbystki Biało Zielonych Gdańsk, które dominują na krajowej scenie rugby kobiet.

Wyniki zawodniczek AZS-AWF Warszawa:

Eliminacje
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 47:0
KS Rugby Gietrzwałd v AZS AWF II Warszawa 25:0
AZS AWF Warszawa v Diablice Ruda Śląska 5:21
Juvenia Kraków v AZS AWF II Warszawa 41:0
Black Roses II Poznań v AZS AWF II Warszawa 22:12
KS Rugby Gietrzwałd v Juvenia Kraków 0:59 (o awans do Ligi A)

Półfinały
Diablice Ruda Śląska v Black Roses Poznań 0:84
Legia Warszawa v Biało-Zielone Gdańsk 10:28

Finał o V miejsce : AZS AWF Warszawa v Miedziowe Lubin 19:7
Finał o III miejsce : Legia Warszawa v Diablice Ruda Śląska 27:7
Finał o I miejsce : Black Roses Poznań v Biało-Zielone Gdańsk 0:28

MG źródło: inf. własna / Fanpage Biało-Zielonych Gdańsk / fot: AZS-AWF Warszawa rugby