WSPANIAŁY WEEKEND FUTSALISTEK

2017-01-23 10:22:13

Nie zwalniają tempa futsalistki AZS-AWF Warszawa. Najpierw studentki AWF zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, aby następnie odnieść zwycięstwo w derbowym meczu Ekstraligi Futsalu z AZS UW.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza:

AZS AWF Warszawa – UTH Radom 9:2 (5:0)
Bramki dla AZS AWF: Zajączkowska 3′, Wasil 5′, Kołomyjec 6′, Kania 9′, 16′, 24′, Sztobska 12′, Pepłowska 14′, Łuń 20′

AZS AWF Warszawa – Politechnika Warszawska 3:0 (3:0)
Strawa 4′, Zajączkowska 6′, Witoń 8′

AZS AWF Warszawa – AZS SGH 9:0 (5:0)
Zduńczyk 3′, 23′, Worosilak 6′, Pepłowska 6′, Kania 7′, Witoń 9′, Wasil 12′, Jakubczak 16′, Dworniczak 18′

AZS UW – AZS AWF Warszawa 1:6 (0:5)
Bramki dla AZS AWF: Pepłowska 3′, Worosilak 6′, Wasil 8′, 12′, Kania 9′, Zajączkowska 13′

W ligowym spotkaniu futsalistki AZS-AWF Warszawa ponownie pewnie pokonały rywalki z UW. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2, a podopieczne trenera Zbigniewa Tyca systematycznie powiększały przewagę. Relację z meczu prezentuje portal AZSAWFPN.pl. Możecie przeczytać ją poniżej:

"W 3. minucie Klaudia Dymińska została sfaulowana przez bramkarkę gości Zuzannę Nikisz i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podeszła Klaudia Grodzka i uderzeniem w prawą stronę wyprowadziła „Królowe Warszawy” na prowadzenie. Nie udało się go jednak na długo utrzymać, gdyż już minutę później do remisu precyzyjnym strzałem zza pola karnego doprowadziła Katarzyna Włodarczyk. Grodzka była bardzo aktywna w ataku, lecz w 5. minucie jej strzał trafił wprost w bramkarkę przyjezdnych. Swoich szans nie wykorzystała również Magdalena Zduńczyk, która w 6. minucie dwukrotnie próbowała szczęścia. Gospodynie na prowadzenie powróciły w 8. minucie, kiedy to znakomite podanie Klaudii Kowalskiej zamieniła na gola Klaudia Grodzka. Reprezentantka Polski hat-tricka skompletowała w 14. minucie, ponownie wykorzystując rzut karny. W ostatniej minucie pierwszej części gry zawodniczki AZS UW poważnie zagroziły bramce Anny Strawy, która wyszła jednak zwycięsko z pojedynku z Katarzyną Włodarczyk. Niewykorzystana okazja gości zemściła się już po kilku sekundach, gdyż nasza bramkarka podała do Magdaleny Zduńczyk, a ta solowy rajd wykończyła celnym strzałem, dającym AZS AWF Warszawa prowadzenie 4:1 do przerwy.

Po zmianie stron futsalistki z Uniwersytetu Warszawskiego wyprowadziły błyskawiczną akcję. Asystę mogła zanotować Włodarczyk, która wyłożyła futbolówkę Kornelii Bińczył. Zawodniczka z numerem 24 nie potrafił jednak umieścić piłki w niemal pustej bramce. Minutę później sprawę w swoje ręce wzięła Katarzyna Włodarczyk, jednak i tym razem lepsza okazała się Anna Strawa. Bramkarka AZS AWF Warszawa popisała się również w 26. minucie, a strzelał nie kto inny jak Katarzyna Włodarczyk. Po trzydziestu minutach gry niefortunna interwencja Katarzyny Orlińskiej zakończyła się trafieniem samobójczym. W 33. minucie trafieniem przepięknej urody popisała się natomiast Marta Witoń, która przymierzyła lewą nogą zza pola karnego. Chwilę później ponownie na listę strzelczyń wpisała się bezapelacyjnie najlepsza w tym starciu futsalistka gości, Katarzyna Włodarczyk, która dobiła strzał Kornelii Bińczyk odbity przez Annę Strawę.

Końcówka należała do podopiecznych Zbigniewa Tyca. W 36. minucie spokojnym strzałem piłkę w siatce umieściła Klaudia Grodzka, dla której był to już czwarty gol w tym spotkaniu. Precyzyjnym uderzeniem popisała się w ostatnich sekundach przed syreną końcową Anna Pepłowska, ustalając jednocześnie wynik derbów Warszawy na 8:2."

Relację wideo z meczu znajdziecie tutaj.

22 stycznia, godz. 18:00
AZS AWF Warszawa – AZS UW 8:2 (4:1)
Grodzka 3′ (k), 8′, 14′ (k), 36′, Zduńczyk 20′, Orlińska 30′ (s), Witoń 33′, Pepłowska 40′

AZS AWF Warszawa: 77. Anna Strawa – 2. Kinga Zajączkowska, 7. Marta Witoń, 11. Maria Worosilak, 15. Klaudia Dymińska, 4. Karolina Kołomyjec, 6. Monika Wasil, 8. Klaudia Grodzka, 10. Inga Kania, 13. Mariola Dworniczak, 19. Patrycja Kowalska, 20. Magdalena Zduńczyk, 23 Anna Pepłowska

AZS UW: 7. Zuzanna Nikisz – 21. Angelina Ignatjeva, 15. Aleksandra Orzechowska, 13. Katarzyna Włodarczyk, 10. Marta Walczak, 3. Maria Wyrzykowska, 24. Kornelia Bińczyk, 23. Katarzyna Orlińska, 8. Urszula Salawa

Bardzo ciekawie układa się tabela rozgrywek w grupie północnej. Trzy drużyny (poza AZS-AWF także AZS UAM i Kotwica Kórnik) mają na swoim koncie sześć wygranych i porażkę, trzy kolejne sześć porażek i wygraną.

MG źródło: azsawfpn.pl / fot: Selerski.biz