WYGRANA SPARTY, AZS Z TRZECIM PUNKTEM

2018-01-07 13:23:46

Dobrze rywalizację w 2018 roku rozpoczęły młode siatkarki drugoligowej Sparty Warszawa, które pokonały w wyjazdowym meczu zespół Nike Węgrów 3:2. Swój drugi punkt w rozgrywkach pierwszej ligi po porażce 2:3 z zespołem z Krosna, wywalczyły zawodniczki AZS-AWF Warszawa.

Mecz zawodniczek Sparty z Nike Węgrów był bardzo istotny. Spotkały się dwie drużyny, znajdujące się w dolnej części tabeli. Ewentualna porażka zawodniczek z Bielan była by bardzo zła dla ich sytuacji w tabeli. Szczęśliwie Sparta wygrała za dwa punkty, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

Nike Węgrów - ESPES Sparta Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 18:25, 25:21, 14:16)

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w hali przy ulicy Marymonckiej. W meczu I ligi wydawało się, że Akademiczki znów doznają dość łatwej porażki, bo dwa pierwsze sety przegrały. Szczęśliwie stało się inaczej i AZS-AWF Warszawa podjął walkę. Gładko wygrał trzeciego seta, a w czwartym kibice obejrzeli prawdziwy horror z happy endem. W tie-breagu lepsze okazały się siatkarki z Krosna. Zawodniczki AZS-AWF Warszawa mają jeszcze szanse na utrzymanie się w rozgrywkach I ligi. Do przedostatniego miejsca, premiowanego grą w play-off, tracą cztery punkty, co nie jest dużą stratą.

Zapis meczu Akademiczek znajdziecie tutaj.

AZS-AWF Warszawa - Karpaty Krosno 2:3 (23:25, 22:25, 25:16, 30:28, 11:15)

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski