WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO W JAROSŁAWIU

2018-12-01 11:30:31

200 kibiców w miejscowości Jarosław obejrzało pierwszoligowy mecz piłki ręcznej kobiet MKS San Jarosław z drużyną AZS-AWF Warszawa. Zawodniczki z Bielan od początku kontrolowały przebieg meczu, odnosząc cenne zwycięstwo 30:24.

Od pierwszych minut meczu zawodniczki Akademików z Bielan odskoczyły na kilka trafień i szczypiornistki gospodarzy były zmuszone do odrabiania strat, co nie przychodziło im najlepiej. W pierwszej części gry przewaga AZS-AWF Warszawa doszła nawet to pięciu goli. Ostatecznie po 30 minutach gry było 16:12 dla zespołu gości.

Po zmianie stron ani przez moment przewaga drużyny AZS-AWF Warszawa nie była zagrożona, a Akademiczki stale powiększały różnicę bramkową, aby po godzinie gry padł rezultat 30:24. Bardzo dobrą grę w ofensywie w zespole trenera Kapuścińskiego zaprezentowały Natalia Kowalczyk i Katarzyna Pożoga.

Drużyna Akademiczek po dziewięciu meczach ma na swoim koncie 15 punktów, dzięki trzem zwycięstwom i trzem zwycięskim remisom, co plasuje ją na szóstym miejscu w tabeli.

MKS San Jarosław - AZS-AWF Warszawa 24:30 (12:16)

MG / fot: Marcin Selerski - marcin.biz