WYSOKIE ZWYCIĘSTWO HUTNIKA W MECZU Z AGAPE

2017-08-21 08:30:22

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Agape Białołęka 6:2, w meczu 2. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Już w 2. minucie Hutnik wykonywał trzy rzuty rożne, z których każdy mógł zakończyć się bramką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 7. minucie, gdy po kontrataku gospodarze objęli prowadzenie. Kilka minut później po kolejnej kontrze zawodnik Agape trafił w słupek. W 21. minucie nastąpiło wyrównanie. Jakub Polniak podał do Pawła Tarnowskiego, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Trzy minuty później „Hutnicy” wyszli na prowadzenie. Z autu futbolówkę wrzucił Piotr Wielgosz, strzał głową Erwina Nowika obronił bramkarz, ale z bliska dobił piłkę do siatki Bartosz Drożdżal.

W 65. minucie Hutnik podwyższył prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Bartosza Osolińskiego. Trzy minuty potem padło kolejne trafienie dla „Dumy Bielan”. Tarnowski zagrał na piętnasty metr do Drożdżala, który silnym uderzeniem pokonał bramkarza. W 79. minucie padły dwie bramki. Najpierw gola z rzutu karnego zdobyło Agape, a chwilę później po dośrodkowaniu Rafała Kruka bramkę strzelił Łukasz Szala. Cztery minuty potem rezultat meczu ustalił Nowik, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Osolińskiego, uderzeniem głową zdobył szóstego gola dla Hutnika.

W najbliższą środę, o godzinie 17, klub z Bielan zagra na wyjeździe z SRT Halinów (A Klasa) w meczu II rundy Pucharu Okręgowego na szczeblu warszawskim. Kolejny mecz ligowy odbędzie się w sobotę, o godzinie 11. Hutnik podejmować będzie u siebie Olimpię Warszawa.

Agape Białołęka – Hutnik Warszawa 2:6 (1:2)
Bramki: 7′, (k) 79′ – Tarnowski 21′, Drożdżal 24′, 68′, Osoliński 65′, Szala 79′, Nowik 83′.
Żółte kartki: Choderski, Gałązka, Wilczewski – Leśniewicz.
Hutnik: Pasturczyk – Wielgosz (Ziółkowski 85′), Nowik, Baranowski, Turko – Tazbir (Kruk 65′), Leśniewicz, Osoliński, Drożdżal, Tarnowski (Podsiadło 77′) – Polniak (Szala 58′).
Sędzia: Jakub Lewandowski.