WYSTARCZYŁ JEDEN MECZ W MIELCU

2017-05-21 10:42:07

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa potrzebowały zaledwie trzech meczów, aby awansować do turnieju finałowego II ligi seniorek. W decydującym o awansie, trzecim, wyjazdowym meczu z Szóstką Mielec, siatkarki z Bielan zwyciężyły w trzech setach.


Drużyna AZS-AWF Warszawa po zwycięstwie w swojej grupie rozgrywek II ligi i wygranych w fazie pucharowej, stanęły przed szansą rozstrzygnięcia rywalizacji z Szóstką Mielec w trzech meczach. O spotkaniach w hali przy ulicy Marymonckiej pisaliśmy tutaj. Siatkarki z Bielan zagrały bardzo pewnie, w każdej z trzech partii nie pozwalając gospodyniom na nerwowe końcówki i grę punkt za punkt.

UKS Szóstka Mielec - AZS-AWF Warszawa 0:3 (20:25, 20:25, 18:25)

Dzięki wygranej bielańska drużyna uda się do Opola, gdzie w gronie czterech rywali powalczy o jedno z dwóch miejsc, gwarantujących w przyszłym sezonie udział w rozgrywkach I ligi seniorek. Szanse są spore.W gronie rywali znajdują się PLKS Pszczyna, Grupa Azoty PWSZ Tarnów, dobrze znana Akademiczkom Bluesoft Mazovia Warszawa, z którą w tym sezonie Akademiczki już wygrywały oraz gospodynie Eco AZS Uni Opole. 

Początek decydjącego turnieju już w środku nadchodzącego tygodnia, 24 maja.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa