ZAWODNICZKI AZS SGH W EKSTRALIDZE

2018-01-26 16:17:33

Choć zawodniczki AZS SGH Futsal nie są drużyną bezpośrednio kojarzoną z Bielanami, to na Bielanach zadomowiły się bardzo dobrze, swoje mecze ligowe rozgrywając w hali przy ulicy Lindego 20. Występujące w pierwszej lidze piłkarki SGH zapewniły sobie awans do Ekstraligi Futsalu. Wszystko na dwie kolejki przed końcem, dzięki remisowi wyjazdowemu z Gwiazdą Toruń.


Spotkanie na trudnym, toruńskim terenie zakończyło się wynikiem 4:4. To oznacza, że przed meczami z Heliosem Białystok (na Lindego) i  Mazovią Grodzisk Mazowiecki (wyjazd), piłkarki AZS SGH wywalczyły sobie awans do Ekstraligi. Obecnie ambitna drużyna SGH ma na swoim koncie 22 punkty w ośmiu meczach (na 24 możliwe) i ogromną przewagę dziewięciu punktów nad Włókniarzem Białystok, plasującym się na drugim miejscu w tabeli. Bilans bramkowy zawodniczek grających w hali CRS Bielany jest również imponujący. To  67 strzelonych i zaledwie 13 straconych bramek.

W ostatnim w tym sezonie meczu u siebie, zawodniczki AZS SGH podejmą w hali CRS Bielany Helios Białystok. Początek spotkania 27 stycznia o godzinie 14:00. Dla kibiców futsalu na Bielanach twardy orzech do zgryzienia. Godzinę wcześniej przy Marymonckiej mecz na szczycie Ekstraligi, w którym AZS-AWF Warszawa podejmie AZS UAM Poznań.  Jest prawie pewne, że w przyszłym sezonie na Bielanach derby w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu kobiecego staną się normą.

- Mam nadzieję, że AZS SGH zostanie ze swoimi meczami w hali CRS Bielany. O formę Akademiczek jestem spokojny, więc na pewno zarówno hala CRS, jak również obiekt AWF będą zapełnione kibicami na meczach derbowych. Będzie się działo - nie kryje satysfakcji zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski - marcin.biz