ZMIENNE SZCZĘŚCIE HUTNIKA

2017-09-25 10:41:32

W minioną sobotę piłkarze Hutnika Warszawa wygrali na wyjeździe z Marcovią Marki 1:0, w meczu 8. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Dzień później swój historyczny mecz w II lidze rozegrali koszykarze.

Wygrana jest bardzo skromna, ponieważ „Hutnicy” stworzyli co prawda kilkanaście stuprocentowych sytuacji, w tym większość w pierwszej połowie, ale niewiele z nich wykorzystując. Zwycięską bramkę w 37. minucie zdobył Łukasz Szala. Ładną asystą popisał się Maciej Baranowski. Szala wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki. Końcówka meczu na własne życzenie, przez niewykorzystane sytuacje, była bardzo nerwowa. Jednak gospodarze nie oddali celnego strzału, a zagrażali tylko po stałych fragmentach gry. Za tydzień Hutnik podejmować będzie u siebie beniaminka, Wisłę Maciejowice.

W niedzielę zaś koszykarze Hutnika rozegrali swój pierwszy historyczny mecz na parkietach II ligi. Podopieczni Marka Olesiewicza wybrali się do Łodzi, by zmierzyć się z tamtejszym ŁKS AZS UŁ SG. Początek spotkania należał zdecydowanie do zespołu gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie w meczu. Wraz z upływającym czasem do głosu zaczęli dochodzić „Hutnicy” w efekcie po pierwszej kwarcie przegrywali zaledwie jednym punktem. W drugiej udało im się nawet wyjść na prowadzenie, ale niestety na krótko. W dalszej części spotkania dominowali łodzianie i choć Hutnikowi udało się wygrać ostatnią kwartę to jednak ŁKS był lepszym zespołem, wygrywając zasłużenie 77:57.