ZWYCIĘSKI REMIS W LUBLINIE

2018-11-18 12:52:59

Szczypiornistki AZS-AWF Warszawa odniosły cenne zwycięstwo po serii rzutów karnych, w meczu I ligi seniorek. Akademiczki wygrały z bezpośrednimi sąsiadkami z tabeli - AZS UMCS Lublin.

Od pierwszych minut spotkanie w hali Globus było bardzo wyrównane. Po pierwszych kilku akcjach to gospodynie nieznacznie prowadziły. W 6. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 3:2. Zawodniczki gospodarzy, które dobrze czuły się w początkowej fazie spotkania, stopniowo zaczęły powiększać przewagę, prowadząc odpowiednio  9:4 w 13 minucie oraz 11:7 w 21 minucie meczu. Do przerwy lubelski zespół wypracował trzy trafienia przewagi, schodząc do szatni z wynikiem 13:10.

Ambitne szczypiornistki z Bielan w pierwszych minutach nie odrabiały strat, jednak ostatnia faza należała do nich.  W 43. minucie przewaga UMCS Lublin zmalała do dwóch goli i  było 17:15. Kolejne dobre zagrania Akademiczek z Warszawy, zaowocowały doprowadzeniem do remisu - 17:17. Na siedem minut przed końcem to drużyna z Bielan minimalnie prowadziła, jednak ostatecznie regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 23:23.

Konkurs karnych okazał się szczęśliwy dla AZS-AWF Warszawa, a ostatni rzut możecie obejrzeć tutaj.

W tabeli  I ligi seniorek Akademiczki w siedmiu kolejkach odniosły dwie wygrane, trzy porażki i dwa "zwycięskie remisy" zakończone zdobyczą dwóch oczek. To pozwoliło bielańskiej drużynie na zgromadzenie na swoim koncie 10 punktów i szóste miejsce w gronie dwunastu drużyn. Liderkami rozgrywek grupy "B" są szczypiornistki Varsovii Warszawa.

AZS UMCS Lublin - AZS-AWF Warszawa 23:23 (13:10) - wygrana po karnych AZS-AWF Warszawa

MG / fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa