ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA RUGBYSTÓW

2020-09-14 13:41:47

Za nami dwie kolejki rozgrywek I ligi rugby seniorów. AZS AWF Warszawa w pierwszej kolejce pokonał pewnie Arkę Rumia, aby w drugiej serii spotkań uznać wyższość Rugby Białystok.

Spotkanie z Arką Rumia zakończyło się wynikiem 39:3 choć początek na to nie wskazywał. Obie drużyny bardzo ostrożnie podeszły do spotkania, badając wzajemne możliwości. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Akademików 15:3, choć w końcówce tej odsłony goście z Pomorza byli blisko przyłożenia. Po zmianie stron zdecydowaną przewagę zyskali bielańscy Akademicy, zdobywając 24 punkty i nie tracąc przy tym żadnego.

W konfrontacji z Rugby Białystok AZS AWF Warszawa bardzo dobrze zaczął, zdobywając w pierwszej połowie 15 punktów i tracąc 14. Kibice ogladali bardzo zacięte widowisko, gdzie nikt nie odpuszczał, ale tym razem to goście po zmianie stron  byli skuteczniejsi, umacniajac się dzięki wygranej na pozycji lidera I ligi.

Po dwóch kolejkach najskuteczniejszym zawodnikiem bielańskiej drużyny jest Łukasz Ślusarczyk, który wywalczył dla Akademików 14 punktów. W następnej kolejce AZS AWF Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Watahą Zielona Góra.