10 MEDALI TAEKWONDZISTÓW W PLESZEWIE

2018-05-28 08:14:00

25-26 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo. Reprezentacja AZS-AWF Warszawa wywalczyła w nich 10 medali.

Medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyły zawodniczki. Wśród juniorów, prowadzonych przez  trenera Michała Łoniewskiego, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła wychowanka KS Tebek Julia Sereda. W zmaganiach młodzieżowców na najwyższym stopniu podium stanęły Patrycja Adamkiewicz i Milena Mazurek. W kategorii juniorów brąz wywalczyła Karolina Krzykwo. W zmaganiach młodzieżowców, srebro powędrowało do Justyny Miszczak i Gabrieli Dajnowicz. Na najniższym stopniu podium stawali: Oliwia Stołowska, Karol Olchowski, Jakub Posadzy i Weronika Uścimiuk.

Podczas gdy młodzieżowcy i juniorzy walczyli o tytuły najlepszych w kraju, skromna dwuosobowa ekipa taekwondo AZS pojechała podbijać Austrię. Karol Hołubowicz zdobywa złoto pucharu świata seniorów w Innsbrucku. Piotr Wójtowicz o krok od medalu ostatecznie uplasował się na miejscu 5.

TP / fot: materiały klubu