14-LATKOWIE Z UKS G-8 NAJLEPSI W POLSCE!

2016-03-06 21:29:54

Kolejne medale UKS G-8 Bielany podczas Zimowych Mistrzostw Polski 15-latków w Gorzowie Wielkopolskim i 14-latków w Olsztynie. W Gorzowie złoto zdobył Jakub Sobiecki, w Olsztynie tradycyjnie już na najwyższym stopniu podium stanął Filip Orlicz. UKS G-8 zwyciężył w klasyfikacji medalowej w Olsztynie.

Podczas trzeciego dnia zmagań łącznie, na dwóch frontach bielańscy pływacy wywalczyli dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale. W klasyfikacjach generalnych podczas całych mistrzostw  UKS G-8 Bielany zajął ósme miejsce w mistrzostwach 15-latków i pierwsze miejsce w zmaganiach 14-latków.

Przedstawiamy wyniki bielańskich pływaków w trzecim dniu ZMP:

Wyniki w finałach "A" trzeciego dnia ZMP 15- latków
1. Jakub Sobiecki - 100 metrów stylem klasycznym
2. Filip Wardawa - 200 metrów stylem motylkowym
3. UKS G-8 Bielany - Chłopcy 4 x 100 metrów stylem zmiennym  (Wiszniewski Jakub, Sobiecki Jakub, Wardawa Filip, Senkowski Kacper )
6. UKS G-8 Bielany - Dziewczyny 4x 100 metrów stylem zmiennym (Dominka Lipkowska, Anna Michniewska, Karolina Kałek, Zuzanna Sudak)

Wyniki w finałach "A" trzeciego dnia ZMP 14- latków
1. Filip Orlicz - 100 metrów stylem dowolnym
3. Nikola Jabłonowska - 100 metrów stylem dowolnym
3. UKS G-8 Bielany - 4x 100 metrów stylem zmiennym (Dominik Gotowski, Bogusław Pawłowski, Jakub Cheredis, Filip Orlicz)
4. UKS G-8 Bielany - 4x 100 metrów stylem zmiennym (Agata Kopiczyńska, Julia Szczepek, Paulina Duda, Nikola Jabłonowska)
6. Bogusław Pawłowski - 200 metrów stylem motylkowym
8. Paulina Duda - 100 metrów stylem zmiennym
10. Maciej Czajka - 100 metrów stylem dowolnym

W statystyce medalowej we wszystkich konkurencjach klub UKS G-8 Bielany zajął:
Pierwsze miejsce w Olsztynie podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Mł-14 lat z dorobkiem 10 medali ( 6 złotych, 4 brązowe )
Ósme miejsce w Gorzowie Wielkopolskim podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Mł-15 lat z dorobkiem 5 medali ( 2 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe )