BIELAŃCZYCY ZNÓW WYSOKO... NA BIAŁOŁĘCE

2018-02-15 14:37:42

Sportowcy UKS G-8 Bielany zdominowali plebiscyt na najlepszych młodych sportowców Białołęki.Najlepszym sportowcem dzielnicy w rozcznikach 2001-2004 wybrano Pawła Uryniuka. To kolejny tryumf sportowca UKS G-8 Bielany w tym plebiscycie.


Pływak UKS G-8 Bielany w 2017 roku bardzo udanie rywalizował na krajowych pływalniach. Zawodnik bielańskiego klubu wywalczył aż 10 rekordów Polski (7 indywidualnych i 3 w sztafecie). Zdobył również 15 medali na Mistrzostwach Polski, w tym aż 10 złotych. Niewiele niżej plasowali się jego koledzy i koleżanki. O sukcesach Pawła Uryniuka pisaliśmy na łamach Bielany na Start wielokrotnie, o czym przekonacie się tutaj.

Trzy był Krzysztof Radziszewski - kolejny pływak bielańskiego klubu. Czwarta Sandra Mielczarek piąta ubiegłoroczna zwyciężczyzni - Anastazja Kłoczyńska, o czym pisaliśmy tutaj. Miejsce niżej uplasowała się jej siostra - Klara.

- Cieszę się, że młodzi mieszkańcy Białołęki trenują w bielańskich klubach i sławią poziom szkolenia w UKS G-8 Bielany w plebiscytach po drugiej stronie Wisły. Serdecznie gratuluję Pawłowi, jak również jego koleżankom i kolegom z pierwszej dziesiątki - nie kryje zadowolenia Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.
 
MG źródło: inf. własna / fot: Facebook Pawła Uryniuka