BIELAŃSKIE GIMNASTYCZKI RYWALIZOWAŁY W CRS

2017-11-09 20:57:53

Początek listopada był bardzo intensywny dla bielańskich gimnastyczek. W Hali CRS Bielany rywalizowano w WOM w gimnastyce artystycznej. Toczono również rywalizację w Mistrzostwach Warszawy w układach zbiorowych klasy młodzieżowej. Reprezentacja IKS-AWF Warszawa, a w niej młode uczennice bielańskich szkół, dzielnie reprezentowała naszą Dzielnicę.
W rywalizacji WOM, Bielany miały cztery reprezentantki, szlifujące swoje umiejętności IKS AWF Warszawa. Jedna, rezerwowa nie była oceniana w swoich startach i prezentowała swoje umiejętności poza zmaganiami. Jakie wyniki warto odnotować? W rywalizacji maczug klasy I, czwarte miejsce powędrowało do Izabeli Kolbuszewskiej. W zmaganiach klasy I obręczy piąta była Wiktoria Pełka, ósma była Izabela Kolbuszewska. Konkurencja piłki przyniosła szóste miejsce Wiktorii Pełki. Wysokie, czwarte miejsce w układzie ze wsążką wywalczyła w swoim kolejnym już starcie Izabela Kolbuszewska. Szósta była Wiktoria Pełka, ósma Michalina Kuczek. W rywalizacji II klasy sportowej w układzie ze skakanką Urszula Kolbuszewska była siódma.

W zmaganiach Mistrzostw Warszawy w układach zbiorowych najlepiej zaprezentowała się drużyna UKS Pałac Młodzieży Syrena. Młode reprezentantki IKS AWF Warszawy były piąte. Bielańska drużyna rywalizowała w składzie:  Maja Bobrowicz, Hania Dymerska (Szkoła Podstawowa numer 263 na ul. Szegedyńskiej) Mela Grabek-Puzyna, Pola Pietrasik (Szkoła Podstawowa numer 3 Przymierza Rodzin ul. Nocznickiego), Sandra Kobyłecka, Eliza Monikowska (Szkoła Podstwawowa numer 77 na ul. Samogłoski), oraz Klara Wojdyr. Trenerem gimnastyczek jest  Beata Rybak, asystent trenera to Kinga Małaniuk.

- Ogromny szacunek dla naszych gimnastyczek i wszystkich osób, które przyczyniają się do rozwoju tej dyscypliny sportu na Bielanach. Będąc na obiekcie CRS często widzę, jak ciężko gimnastyczki trenują w różnych porach dnia. Wierzę, że kiedyś przyszła mistrzyni olimpijska w tej dyscyplinie sportu, będzie mogła wpsominać, jak pierwsze kroki stawiała na bielańskich obiektach. Trzymam za to kciuki - skomentował zawody organizowane w CRS Bielany dla naszego serwisu zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który obserwował je wraz z Janem Wieteską - Prezesem Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanapge CRS Bielany