BIELAŃSKIE STYPENDIA ROZDANE!

2016-05-17 18:12:46

W Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla trzydziestu młodych sportowców z naszej dzielnicy. Wyróznienia za swoje osiągnięcia odebrali osobiście wszyscy nagrodzeni.

 
Listę stypendystów programu organizowanego przez TKKF Chomiczówka, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany, Stowarzyszeniem Razem dla Bielan oraz sponsorami z firm: Veolia, Byś Wojciech Byśkiniewicz oraz Arcelor Mittal Huta Warszawa podaliśmy tutaj.Wśród nagrodzonych 30 młodych zawodniczek i zawodników, którzy w 2015 roku wyróżnili się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej, znaleźli się pływacy, reprezentanci taekwondo olimpijskiego, triathloniści i biathlonista.

W porównaniu do 2015 roku, inaugurującego program, wiele zmieniło się w jego rozmiarach. Jak zauważył Marek Kempa - Prezes Arcellor Mittal Huta Warszawa, który uczestniczył w roli wspierającego program także w pierwszej edycji imprezy, zwiększyła się sala, w której rozdawano stypendia, liczba gości, budżet przeznaczony na program, a co najważniejsza liczba laureatów programu.

Sponsorzy, radni oraz przedstawiciele organizacji samorządowych wręczyli wszystkim wyróżnionym nagrody finansowe w wysokości 1000 i 2000 złotych. Wyższe stypendia powędrowały do piątki pływaków UKS G-8 Bielany, która w zeszłym roku osiągała sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, niejednokrotnie bijąc rekordy kraju w swoich kategoriach wiekowych.Warto podkreślić, że bardzo poważnie do ceremonii podeszli sami sportowcy, którzy bez wyjątków osobiście stawili się po odbiór stypendiów, co dowodzi wagi imprezy. Zadowolenia nie ukrywali także licznie zgromadzeni w Urzędzie Dzielnicy Bielany trenerzy oraz rodzice sportowców. Znaczenie wsparcia dla rozwoju sportu podkreślał były trener reprezentacji Polski seniorów w piłce nożnej, obecnie działający w Bielańskiej Radzie Seniora, Andrzej Strejlau.- Cieszę się, że udało nam się wesprzeć grupę sportowców. Nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych dni w pracy, kiedy można widzieć uśmiech na twarzach tych młodych ludzi, którzy z roku na rok poprawiają swoje wyniki sportowe, przy okazji będąc wspaniałą wizytówką naszej dzielnicy. Szalenie cieszy mnie również, że wszyscy nasi sponsorzy zapowiedzieli otwartość na dalsze wspieranie inicjatywy. To pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość i kolejną, trzecią już edycję programu, którą planujemy na 2017 rok, jednocześnie motywując naszą bielańską młodzież, do wzmożonej pracy sportowej w obecnym roku - nie krył zadowolenia zastępca burmistrza dzielnicy Bielany oraz jeden z pomysłodawców programu - Grzegorz Pietruczuk.

MG źródło: inf. własna