BIELAŃSKIE TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

2016-01-23 11:42:06

Egzamin na stopnie uczniowskie i zakończenie sezonu sportowego 2015

Widok imponujący: parkiet Sali Gier Akademii Wychowania Fizycznego zapełniony ponad dwustoma równo ustawionymi młodymi taekwondekami ze wszystkich warszawskich i podwarszawskich sekcji Taekwondo olimpijskiego a trybuny pełne widzów. Tak wyglądał początek centralnego egzaminu na stopnie uczniowskie.Po tradycyjnym przywitaniu i krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się się zasadnicza część trwającego półtorej godziny egzaminu, który dla stopni niższych 10-8 KUP prowadził trener Tomasz Pielak zaś dla wyższych stopni trener Tomasz Pyciarz (Prezes UKS Taebaek Bielany i Trener Kadry Narodowej Taekwondo olimpijskiego). Prowadzący egzamin wspomagani byli przez kilkunastu trenerów i instruktorów w tym aż dwóch olimpijczyków Piotra Pazińskiego (Rio 2016) i Michała Łoniewskiego (Londyn 2012), którzy przechadzając się między egzaminowanymi dziećmi wypełniali arkusze ocen, odpytywali z terminologii taekwondo, słownictwa koreańskiego i ewentualnie korygowali drobne niedociągnięcia. Każdy egzamin jest trudny, ale zaprezentowana wiedza i umiejętności młodych taekwondeków okazały się na wysokim poziomie i prawie wszyscy uzyskali promocje na wyższe stopnie. Zaledwie kilka z ponad dwustu osób po doszlifowaniu pewnych elementów musi przystąpić do egzaminu
poprawkowego po mazowieckich feriach zimowych. 
 

Po zakończeniu egzaminu przyszedł czas na część oficjalną czyli podsumowanie sezonu 2015.
Uroczystą galę prowadził Tomasz Pyciarz i po kilku słowach wstępu i przedstawieniu zaproszonych gości na tzw. pierwszy ogień poszl? oficjalne podziękowania i pamiątkowe dyplomy odebrali trenerzy pracujący w UKS Taebaek Warszawa, UKS G8, SMS im. Janusza Kusocińskiego oraz AZS AWF Warszawa współpracujących w szerokopojętych strukturach Taekwondo Warszawa. To dzięki zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu trenerów warszawskie taekwondo jest bardzo silnym ośrodkiem na mapie Polski. 
Kolejnym punktem gali było wręczenie pucharów zdobywcom pięciu najwyższych lokat w jesiennej rundzie Grand Prix KolorGraf.
Kolejnym punktem gali było wręczanie wyróżnień za wysokie wyniki i osiągnięcia sportowe kolejno w kategoriach żak, młodzik, kadet, junior i senior.
Na końcu oficjalnej części wieczoru mocne wejście miał nasz olimpijczyk Piotr Paziński odebrał aż dwa wyróżnienia: dyplom za wysokie wyniki sportowe w sezonie 2015 w tym za Mistrzostwo Polski Seniorów oraz specjalne wyróżnienie od władz Gminy Warszawa-Bielany jako mieszkaniec, zawodnik trenujący w AZS AWF i pierwszy bielańczyk z kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
Ostatnim punktem wieczoru mocno wyczekiwanym szczególnie przez najmłodszych był ogromny tort, który z roku na rok rośnie tak jak Taekwondo na Bielanach.
źródło: Marcin Sadowski  / fot: Marcin Sadowski