DELTA WARSZAWA NAJLEPSZA NA MARYMONCKIEJ

2019-05-12 16:13:13

Młodzi piłkarze Delty Warszawa zwyciężyli w II z cyklu III turniejów piłki nożnej "Hutnik Całych Bielan" rozgrywanym na bocznym boisku Hutnika Warszawa, dzięki dotacji od Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.


Osiem zespołów zgromadziło się na obiektach przy ulicy Marymonckiej, aby rozstrzygnąć, która z młodych drużyn posiada obecnie najlepszych piłkarzy. Po dramatycznych rozgrywkach eliminacyjnych, półfinałach i finale zakończonym serią rzutów karnych, okazało się że w drugi weekend maja to piłkarze Delty Warszawa nie mają sobie równych. W bardzo zaciętym finale gracze Delty pokonali zespół Orłów Zielonka.

W zmaganiach młodych piłkarzy brali udział także zawodnicy z Bielan. Zespół Hutnika Warszawa, składający się z graczy młodszych aniżeli w innych zespołach, nawiązał bardzo wyrównaną walkę ze starszymi i zwykle bardziej doświadczonymi kolegami.

Zmaganiom piłkarzy przypatrywali się między innymi poseł na Sejm RP - Andrzej Halicki, wicedyrektorka CKS m.st. Warszawy - Magdalena Lerczak, radny Dzielnicy Bielany - Piotr Ślaski oraz Prezes Hutnika Warszawa - Maciej Purchała. Wszyscy wymienieni uczestniczyli w dekoracjach młodych zawodników, których zapewne ujrzymy na obiektach Hutnika jeszcze raz, podczas czerwcowego finału zmagań.

Piotr Ślaski i Maciej Purchała wręczyli także posłowi Halickiemu pamiątkowy szalik Hutnika Warszawa, prosząc jednocześnie o przychylność i nadzorowanie prawidłowości i terminowości prac, związanych z niezbędną modernizacją obiektów przy Marymonckiej, nadzorowanych przez spółkę Aktywna Warszawa.

Na zakończenie zmagań Maciej Purchała podziękował wszystkim uczestnikom, podkreślając ogromną wagę rodziców w procesie kształtowania zdrowego trybu życia młodych adeptów piłki nożnej.

MG