DOBRE WYSTĘPY PŁYWAKÓW NA WĘGRZECH

2016-05-08 10:17:33

Na Węgrzech trwa wielomecz pływacki z udziałem zawodników UKS G-8 Bielany, powołanych do kadry narodowej. Bielańscy zawodnicy nie zawiedli, osiągając w Budapeszcie bardzo dobre rezultaty.


O powołaniach do kadry na wielomecz pływacki w Budapeszcie pisaliśmy tutaj. Zawody należy uznać za bardzo udane. Na dystasie 200 metrów stylem dowolnym Karol Młynarczyk zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Kristofowi Milakowi z Węgier. W sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym z udziałem Karola, Polacy zdobyli złoto, osiągając czas 3:31,83. Na 200 metrów stylem grzbietowym zawodnik UKS G-8 Bielany również uplasował się na drugim miejscu podium - osiągnął rezultat 2:07,86 i tym razem ponownie uznał wyższość Kristofa Milaka. Za plecami Karola Młynarczyka uplasował się kolejny pływak UKS - Jan Karolczak. Ponownie Polacy nie mieli sobie rónych w sztafecie 4x 200 metrów stylem dowolnym. Ponownie w składzie był Karol Młynarczyk. 

Podsumowując w dwóch dniach wielomeczu z udziałem Węgrów, Czech i Słowaków, Karol Młynarczyk wywalczył dwa złote i dwa srebrne medale. Jan Karolczak zdobył złoto w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym, brąz na 200 metrów grzbietem oraz na 1500 metrów stylem dowolnym. Jakub Sobiecki trzeci na 50 metrów stylem grzbietowym z poprawionym rekordem życiowym.

MG źródło: megatiming.pl / fot: UKS G-8 Bielany