DONIESIENIA Z PIĘCIOBOJOWYCH AREN

2017-04-03 11:22:16

Dobre wiadomości dla kibiców przynoszą ostatnie występy pięcioboistów UKS G-8 Bielany. W drugiej połowie marca startowali oni w Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Nie zabrakło również dobrych występów w Pucharze Polski seniorów, gdzie zwycięstwo odnotował Jarosław Świderski.Zawody Pucharu Polski Juniorów  Młodszych rozegrano w dobrze znanym środowisku pięciobojowemu Drzonkowie. W tych kategoriach rywalizowano w konkurencjach strzelania, pływania i biegania, składających się na trójbój.

Wyniki UKS G-8 Bielany (trójbój U17):
1. Jakub Rogowicz
3. Paula Markowicz
8. Igor Wójcik
9. Nadia Kowalewska
 
Wyniki UKS G-8 Bielany (dwubój U15):
8. Paulina Gutkowska
8. Olaf Paradowski
18. Witold Kordziak
21. Michał Maron
22. Maja Dubietis
23. Krzysztof Kosmalski
35. Miłosz Sitkiewicz
36. Tomasz Dudziński
54. Hubert Fukowski
 
Podczas Pucharu Polski seniorów rozegranego tydzień później, wśród mężczyzn sukces odniósł należący do ścisłej światowej czołówki Jarosław Świderski, który w zawodach wygrał, ze sporą przewagą, niespełna 32 sekund nad  Gytisem Guldeviciusem z Litwy. Piąty był Maciej Dukielski, dwunasty Oskar Paradowski, 19. Jakub Rogowicz, 23. Sergiusz Jakubowski, 30. Paweł Adach, 32. Igor Wójcik, 38. Maciej Jaworski. Pełną pięciobojową listę konkurencji ukończyła pierwsza siedemnastka zawodów.

W rywalizacji kobiet 14. była Patrycja Markowicz, 17. Agnieszka Wysokińska, 25. Nadia Kowalewska, 27. Ewelina Aleksiewicz. Warto dodać, że zawodniczki UKS G-8 nie rywalizowały w konkurencji jazdy konnej.

Podczas Pucharu Świata w Kairze 30. miejsce odnotował Łukasz Gutkowski, który dostał się tym samym do finału zmagań w Egipcie.
 
Red / fot: UKS G-8 Bielany pięciobój nowoczesny