FILIP KLIŚ ZWYCIĘŻA W DUSZNIKACH

2017-06-16 21:52:57

Świetnie w letnich zawodach biathlonowych w Dusznikach Zdroju spisał się Filip Kliś. Uczeń Gimnazjum numer 78 w Warszawie oraz zawodnik UKS G-8 Bielany w kategorii młodzików nie miał sobie równych zarówno w biegu sprinterskim, jak również pościgowym.


Rywalizacja w kategorii młodzika toczy się w rocznikach 2001-2002. Poza Filipem Klisiem w zmaganiach startował również Maciej Adamczyk, który zanotował udane zawody. W młodszej kategorii dobrze spisał się kolejny zawodnik UKS G-8 Bielany - Michał Kozyra.

Filip Kliś w biegu sprinterskim popełnił dwa błędy na strzelnicy, jednak i tak okazał sie najszybszy. Zyskał ponad 14 sekund przewagi nad drugim na mecie Marcinem Zawółem ze Szklarskiej Poręby. Stratę  minuty i jedenastu sekund do Filipa miał siódmy na mecie Maciej Adamczyk.

W biegu pościgowym Filip Kliś utrzymał najlepszą pozycję i dotarł na metę piętnaście sekund przed drugim Kacprem Rutkowskim z Czarnego Boru. Na szóste miejsce awansował Maciej Adamczyk. 24 był Rafał Powałka, 25 Michał Żebrowski.

W rywalizacji młodzików młodszych dziesiąty był Michał Kozyra, trzynasty Hubert Kobus.24 Michał Kulesza, 31 Mikołaj Świerczewski, 37 Kacper Papis, 39 Olgierd Kowalik.

MG źródło: biathlon.com.pl