GIMNASTYCZKI Z BIELAN PO ZAWODACH W BERLINIE

2020-02-03 11:29:16

Ostatni styczniowy weekend reprezentacja sekcji gimnastyki artystycznej klubu IKS AWF/IKS Łomianki spędziła na zawodach w Berlinie. W turniejach Berlin Masters oraz Diadem Cup, które rozegrane zostały w hali sportowej na błoniach berlińskiego stadionu olimpijskiego startowało prawie 500 zawodniczek z kilkunastu krajów.

Podzielona na trzy sektory hala pomieściła dwie pełne plansze startowe, na których równolegle startowały zawodniczki z kolejnych kategorii. Pomiędzy sektorami startowymi umieszczono bardzo dużą przestrzeń rozgrzewkową. Mimo dużej  konkurencji zawodniczki z klubu IKS AWF/IKS Łomianki przywiozły 3 medale.

Rozpoczynająca ostatni rok w kategorii junior Magda Rolska  (rocznik 2005) zdobyła złoty medal w układzie z maczugami. Paula Jasiszczak (rocznik 2007) w swoim pierwszym juniorskim starcie zdobyła srebrny medal w układzie  z obręczą. Uczennica bielańskiej Szkoły Podstawowej nr 77 Eliza Monikowska (rocznik 2009) także przywiozła z Berlina srebrny medal za układ z obręczą. Bardzo blisko podium były także: Paula Jasiszczak i Maja Bobrowicz, które w układzie z maczugami zajęły 4 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Eliza Monikowska zajęła też 4 miejsce w układzie tanecznym, a uczennica 6 klasy Szkoły Przymierza Rodzin nr 3 Pola Pietrasik uplasowała się na 5 miejscu w układzie ze skakanką.

Przed zawodniczkami intensywne treningi w ferie i cały sezon startowy. Serdecznie zapraszamy do Łomianek na I Edycję Pucharu Polski Seniorek, Juniorek i Juniorek młodszych, która odbędzie się już 22-23 lutego 2020. W hali ICDS Łomianki zobaczyć będzie można najlepsze zawodniczki z całej Polski.