GIMNASTYCZNE PODSUMOWANIE ROKU IKS

2019-07-05 11:44:49

Wakacje to czas odpoczynku, ale również podsumowań minionego roku szkolnego 2018/2019. W sekcji gimnastyki artystycznej IKS AWF zaszło wiele zmian organizacyjnych, co przełożyło się na mniejszą ilość startów w turniejach towarzyskich oraz zawodach z cyklu Pucharu Polski, ale mimo to ten rok treningowy był dla bielańskich gimnastyczek bardzo udany.We wrześniu juniorka Kaja Idzikowska (rocznik 2004) wywalczyła brązowy medal w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży klasy I w układzie z maczugami, w finale z piłką zajęła miejsce IV. Wśród finalistek WOM klasy I była także Izabela Kolbuszewska, która zajęła V miejsca w finałach z obręczą i maczugami oraz VIII miejsce w finale piłki. W Finałach WOM klasy III brała też udział Pola Pietrasik (rocznik 2008, uczennica bielańskiej Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin), która w układzie ze skakanką zajęła VIII miejsce. Juniorki Martyna Członkowska, Magda Rolska i Michalina Kuczek przywiozły też medale z IX Międzynarodowego Turnieju o Złotą Maczugę, który odbył się w Katowicach.

W październiku na Międzynarodowym Turnieju “Warszawska Jesień” Kaja Idzikowska zdobyła złoty medal, a juniorki młodsze bardzo dobrze wystartowały na Mistrzostwach Mazowsza klasy III. W pierwszej dziesiątce wieloboju na miejscu dziewiątym znalazła się Hania Dymerska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 263 przy ul. Szegedyńskiej), w pierwszej piętnastce były również Mela Grabek-Puzyna (miejsce 11), Sandra Kobyłecka (miejsce 12), Pola Pietrasik (miejsce 13) i Maja Bobrowicz (miejsce 14). Do pierwszej ósemki w przyborach weszły Mela Grabek-Puzyna (rocznik 2008, uczennica bielańskiej Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin) w układzie z obręczą oraz Sandra Kobyłecka w układzie ze skakanką.

Listopad rozpoczął się udanymi startami na XV Międzynarodowym Turnieju “Poznańskie Koziołki”, juniorka Aleksandra Janiczek (uczennica III klasy Gimnazjum im. Domeyki) zdobyła złoty medal, a juniorka młodsza Pola Pietrasik zakończyła te zawody ze srebrnym medalem. Na towarzyskim turnieju w Warszawie, organizowanym przez klub UKS SP 220, srebrne medale zdobyły Ola Janiczek i Hania Dymerska.

Grudzień rozpoczął się udanym startem Magdy Rolskiej (rocznik 2005), która jako jedyna reprezentowała IKS AWF w Mistrzostwach Mazowsza juniorek. W wieloboju zajęła miejsce X, a w układach z piłką i maczugami uplasowała się na pozycji ósmej. Rok 2018 zamknęły starty w Międzynarodowym Turnieju “Winter Cup” w Białymstoku, z którego juniorki Ola Janiczek i Kaja Idzikowska przywiozły brązowe medale, czwarte miejsce zajęła Martyna Członkowska, a na miejscu szóstym zawody ukończyła Magda Rolska. Juniorka młodsza Hania Dymerska przywiozła z tego turnieju medal brązowy.

Rok 2019 przyniósł podsumowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży za rok 2018. W klasyfikacji klubów IKS AWF zajął V miejsce dzięki punktom zdobytym przede wszystkim przez Kaję Idzikowską. Rozpoczęły się też intensywne przygotowania do nowego sezonu startowego. Zawodniczki przeszły do wyższych klas sportowych. Do startów w zawodach powróciły pod koniec marca na Międzynarodowym Turnieju “Pałac Cup”, w którym Eliza Monikowska (rocznik 2009, uczennica Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Samogłoski)) zajęła V miejsce, bardzo dobrze wystartowała też juniorka Magda Rolska, która zakończyła te zawody na pozycji VI.

W maju zawodniczki IKS AWF startowały w żoliborskim turnieju Flowers Cup. Najmłodsza reprezentantka sekcji gimnastyki artystycznej IKS AWF Julia Raszewska (rocznik 2011) zakończyła starty z brązowym medalem. Eliza Monikowska również zdobyła medal brązowy. Juniorki Mela Grabek-Puzyna i Maja Bobrowicz zakończyły zmagania zdobywając srebrne medale, a ich rówieśniczka Pola Pietrasik przywiozła z Żoliborza na Bielany medal złoty.

Ostatni miesiąc przed wakacjami także okazał się udany dla naszych zawodniczek. Rozpoczął go start w Międzynarodowym Turnieju “Summer Cup” w Sosnowcu gdzie na medalowych pozycjach w poszczególnych przyborach uplasowały się Paula Jasiszczak (rocznik 2007) i Pola Pietrasik zdobywając srebrne medal w układzie ze skakanką oraz Maja Bobrowicz, która przywiozła z tych zawodów medal brązowy. Tuż po zakończeniu roku szkolnego odbył się jeszcze Międzynarodowy Turniej w Białymstoku. Eliza Monikowska wróciła z niego ze srebrnym medalem.  Wśród juniorek młodszych w kategorii B Mela Grabek-Puzyna zdobyła medal srebrny, a Maja Bobrowicz medal brązowy. Pola Pietrasik w kategorii 2008 A zajęła miejsce V. W roczniku 2007 Paula Jasiszczak zdobyła brązowy medal, a Ola Skinder zakończyła zawody na miejscu IV. Medale wywalczyły też juniorki: Kaja Idzikowska złoty, Magda Rolska brązowy.

Za zawodniczkami sekcji Gimnastyki Artystycznej IKS AWF kolejny rok ciężkiej pracy. Teraz czeka je zasłużony odpoczynek, a w połowie sierpnia wyjazd na obóz treningowy. Wszystkich fanów bielańskich gimnastyczek zapraszamy na profil klubu na Instagramie @iksgimart oraz Facebooku @iksga

AP