GRAD MEDALI ZSS 50

2016-04-12 16:28:48

10 kwietnia w Bydgoszczy rozegrano zawody Pucharu Polski w taekwondo, w których brylowali uczniowie Zespołu szkół nr 50 im. Janusza Kusocińskiego. Reprezentantki i reprezentanci szkoły przy ulicy Lindego zdobyli aż dwanaście medali.O tym jak silne jest taekwondo na Bielanach, świadczy fakt że na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro pojedzie Piotr Paziński - wychowanek UKS Taebaek Bielany, obecnie reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa. W jego ślad idą młodsi koledzy i koleżanki z Zespołu Szkół numer 50. Podczas zawodów w Bydgoszczy reprezentowali oni różne kluby - wszystko ze względu na fakt, że do Zespołu Szkół przy ulicy Lindego dołaczają najbardziej utalentowani sportowcy z całego kraju.

Medale Zespółu Szkół numer 50 podczas Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim:
Juniorzy - złoto: Anna Zbawiona, Gabriela Dajnowicz, Huber Skrzydlewski. Srebro: Cezary Sarnowski 
Młodzież U21 - złoto: Patrycja Adamkiewicz, Jakub Posadzy, Mateusz Żechowski. Srebro: Gabriela Dajnowicz, Mateusz Nowak, Huber Skrzydlewski. Brąz: Maurycy Miszczak, Bartłomiej Tymoszuk. 

- Nie mam wątpliwości, że poziom sportowy Zespołu Szkół numer 50 to absolutny krajowy top. Zawodniczki i zawodnicy z decydujący się na naukę przy ulicy Lindego 20 udowadniają to na każdym kroku. Ostatni przykład to wyniki z Bydgoszczy. Mogę jedynie zachęcić wszystkich rodziców i uczniów, aby rozważyli rozpoczęcie swojej przygody z ZS numer 50 im. Janusza Kusocińskiego, tym bardziej że czas na te decyzje jest obecnie najlepszy - wymienia superlatywy szkoły zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk. 

Wszystkie informacje dotyczące szkoły, można znaleźć na stronie kusy.edu.pl.

Poza silną obsadą z ZSS numer 50, swój udział w zawodach zaakcentowały bielańskie kluby. Wkrótce podamy wyniki sportowców z Bielan, niezwiązanych z ZSS numer 50.

MG źródło: inf. własna / fot: ZSS 50