HALLMANN I STOKOWSKI NAJLEPSZYMI JUNIORAMI

2018-01-30 21:39:49

Tradycyjnie portal Megatiming.pl na przełomie stycznia i lutego ogłasza wyniki swojego plebsicytu na najlepszych pływaków minionego roku. Kategorie juniorskie zdominowały bielańskie kluby. Najlepszą juniorką wybrano Weronikę Hallmann z AZS-AWF Warszawa. Najlepszy junior to Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany.


Dwukrotny złoty oraz brązowy medalista ME w Netanji oraz dwukrotny srebrny medalista MŚ w Indianapolis nie miał sobie w głosowaniu równych. Jeśli dodamy do tego medale zdobyte na mistrzostwach kraju rangi seniorskiej oraz obecność w seniorskiej kadrze Polski, innego wyboru być nie mogło. Kacper zgromadził w głosowaniu 75 punktów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż drugi Jakub Kraska (33 oczka). Wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji uzyskał Bartosz Piszczorowicz - kolega klubowy Kacpra. Warto dodać, że Kacper Stokowski zwyciężył w tej kategorii po raz drugi z rzędu, o czym pisaliśmy tutaj.

Wśród dziewcząt również ze zdecydowaną przewagą zwyciężyła pływaczka Akademików z Bielan - Weronika Hallmann. Srebrna medalistka ME w Netanji i brązowa medalistka w rywalizacji sztafetowej oraz uczestniczka udanych MŚ w Indianapolis nie miała sobie równych w głosowaniu. Także dzięki występom seniorskim i zdobyciu medali (aż siedmiu!) Mistrzostw Polski Seniorów. Weronika w głosowaniu wywalczyła 70 punktów, wyprzedzając o 34 drugą w głosowaniu Aleksandrę Knop.

Choć plebiscyt jeszcze trwa, już dziś wiemy że pozycję Bielan w krajowym pływaniu dostrzegają eksperci środowiska pływackiego. Znamy również wyniki głosowania na najlepszych trenerów w kraju. Piąty był Paweł Wołkow z UKS G-8 Bielany, a do drugiego miejsca zabrakło mu zaledwie trzech punktów.

Jak informuje portal Megatiming.pl osoby tworzące kapitułę miały do dyspozycji cztery głosy w poszczególnych kategoriach. Ich zadaniem było stworzenie własnego zestawienia w każdej z nich. Przykładowo przy wyborze „Zawodnika Roku” Zawodnik A został sklasyfikowany na 1. miejscu i otrzymał 5 punktów, Zawodnik B na 2. pozycji (3 pkt) itd. W ten sposób powstawał ranking:
1. Zawodnik A – 5 pkt
2. Zawodnik B – 3 pkt
3. Zawodnik C – 2 pkt
4. Zawodnik D – 1 pkt

MG źródło: megatiming.pl / fot: Kacper Stokowski - materiały zawodnika