INAUGURACYJNA PORAŻKA SPARTY

2016-04-09 10:23:43

Kadetki ESPES Sparty Warszawa rozpoczęły walkę w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. W inauguracyjnym meczu stołeczna drużyna uległa drużynie MKS Dąbrowa Górnicza 1:3.

W pierwszym secie dość szybko siatkarki z Dąbrowy Górniczej wypracowały kilkupunktową przewagę, która urosła w pewnym momencie nawet do dziesięciu punktów. Ostatecznie drużyna z południa Polski wygrała inauguracyjnego seta 25:18. W drugiej odsłonie dużo lepiej zaprezentowały się kadetki Sparty. Przez cały set utrzymywały one kilkupunktową przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 25:19. Niestety kolejna część meczu należała ponownie do drużyny z Dąbrowy. Siatkarki rywali wypracowały przewagę 7:1 i choć Spartanki zdołały jeszcze wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie, w tej części konfrontacji lepsze okazały się zawodniczki z Zagłębia.

Ostatnia, czwarta partia była częścią bez historii. Od samego początku zawodniczki z Dąbrowy Górniczej kontrolowały mecz, pozwalajac bielańskiemu zespołowi na zdobycie czternastu punktów.  W drugim spotkaniu Gedania Gdańsk pokonała 3:1 Aluprof Bielsko Biała, który będzie drugim rywalem stołecznego zespołu.

ESPES Sparta - MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (18:25, 25:19, 20:25, 14:25)

MG źródło: Fanpage ESPES Sparty Warszawa