JUNIORKI SPARTY DRUGIE NA MAZOWSZU

2016-02-07 18:16:10

Młode siatkarki ESPES Sparty Warszawa utrzymały wynik z zeszłego roku, broniąc drugiego miejsca w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów. W swoim ostatnim turniejowym meczu, decydującym o złotym medalu rozgrywek drużyna Piotra Najmowicza uległa gospodyniom z Legionowa 0:3.


Przed turniejem to właśnie zespoły Legionovii i Sparty typowano do dwóch pierwszych miejsc w rozgrywkach. Prognozy okazały się słuszne. We wszystkich wcześniejszych meczach turnieju Mistrzostw Mazowsza Juniorek, obie drużyny radziły sobie z rywalkami. W ostatnim spotkaniu turnieju spotkały się, aby zwycięzca zgarnął pełną pulę. Niestety dla siatkarek z Bielan, grające we własnej hali rywalki okazały się mocniejsze. 

Początek meczu wskazywał, że zawodniczki z Warszawy będą w stanie skutecznie przeciwstwaić się rywalkom. Prowadziły już 10:3, jednak rywalki zdołały odrobić straty, a w końcowej fazie odskoczyć zespołowi Sparty.  W drugiej części meczu siatkarki Legionovii od początku przejęły inicjatywę i ostatecznie dość pewnie dowiozły upragnione zwycięstwo. W ostatniej partii toczyła się wyrównana gra do stanu 15:15, ale znów końcówka należała do zawodniczek z Legionowa.

Zawodniczki ESPES Sparty Warszawa w drodze do wicemistrzostwa Mazowsza juniorek pokonywały kolejno zespoły MOS Wola Warszawa, Volley Płock, Legionovii II Legionowo oraz Ósemki Siedlce.

Legionovia Legionowo -  ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

MG źródło: inf. własna / fot: Marin Selerski