JUNIORKI SPARTY LEPSZE OD VOLLEY PŁOCK

2016-11-30 20:15:57

Juniorki ESPES Sparty Warszawa z kolejnym zwycięstwem w rozgrywkach juniorek. Prezentujemy relację ze spotkania portalu Mazowiecka Siatkówka.

Relacja portalu Mazowiecka Siatkówka:

"Ekipa ESPES Sparty Warszawa udowodniła swoją wyższość nad Volleyem Płock. W sobotę Spartanki pokonały podopieczne trenera Jerzego Chęcińskiego w drugiej lidze seniorek, by dziś powtórzyć dobry wynik w rozgrywkach juniorskich.

Szkoleniowiec ESPES Sparty Piotr Najmowicz desygnował do gry zawodniczki grające mniej w poprzednich spotkaniach, pozwalając na odpoczynek kilku filarom swojego zespołu. Od pierwszego gwizdka na parkiecie zobaczyliśmy Paulinę Niedźwiecką i Martę Krajewską, dużo czasu na boisku spędziły również Julia Dąbrowska i Justyna Piwowarczyk. Mimo to, zespołowi z Płocka nie udało się znaleźć recepty na świetnie dysponowane warszawianki.

Dominację gospodyń było widać zwłaszcza w pierwszej odsłonie, którą warszawianki wygrały do 13. W drugim secie Volley zdobył 22 oczka, w trzecim zaś, kiedy trener Chęciński postawił wszystko na jedną kartę i przestawił Joannę Ostrowską na skrzydło, 17.

W drugim i trzecim secie trener miejscowych dużo rotował składem, by dać pograć jak największej liczbie swoich podopiecznych. Jego podopieczne odwdzięczyły się mu dobrą i skuteczną grą, co przełożyło się na pewne zwycięstwo nad jednym z pretendentów do walki o medal Mistrzostw Mazowsza.

ESPES Sparta Warszawa – MUKS Volley Płock, 3:0 (25:13, 25:22, 25:17)

Volley: Chęcińska, Kąpińska, Kapturowska, Bąkowska, Ostrowska, Dąbkowska i Fabiszewska (libero) oraz Dadalska i Kazula.

ESPES Sparta: Krajewska, Dyduła, Niedźwiecka, Kozyra, Kacprzak, K. Dąbrowska, Bator (libero) oraz Piwowarczyk (libero), J. Dąbrowska, Florczak, Czeladko, Szewczak, Kęsik i Matyszczak."

MSz źródło: Mazowiecka Siatkówka fot: Marcin Selerski / ESPES Sparta Warszawa