KAROL LADEMANN TRZECI W EUROPIE

2016-03-03 18:18:40

Świetne informacje nadchodzą z Mistrzostw Europy juniorów i kadetów w szermierce. Brązowy medal w kategorii szabli, w rywalizacji kadetów, zdobył zawodnik AZS-AWF Warszawa - Karol Lademann.

Reprezentant bielańskiego klubu podczas zmagań w Nowym Sadzie (Serbia - przyp. red.) nie miał łatwego zadania. W pierwszej części zawodów, obejmuącej rywalizację grupową, Karol Ledemann wygrał pięć z sześciu pojedynków, ulegając jedynie Rumunowi - George Dragomirowi. W fazie pucharowej Polak pokonywał kolejno Hiszpana Matieu Sławomirskiego 15:4, Gruzina Nina Shengelia 15:9, Białorusina Maksima Pinchuka 15:7, Rosjanina Artema Tshelysheva 15:10, aby dopiero w półfinale ulec Włochowi - Mateo Neri 6:15. Później włoski zawodnik zdobył tytuł najlepszego zawodnika Starego Kontynentu.

Co ciekawe, brązowy medalista Mistrzostw Europy, w klasyfikacji juniorów w kraju plasuje się w obecnym sezonie na szóstym miejscu. czyli jak widać znacznie poniżej swojego potencjału, który udowodnił w Nowym Sadzie. Z klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego, można wywnioskować, że dzięki sukcesowi stołeczny zawodnik znacznie awansuje w rankingach.

W ostatnim dniu mistrzostw zawodnik AZS-AWF Warszawa powalczy wraz z kolegami w zawodach drużynowych. Na początek rywalem biało-czerwonych będą Belgowie.

MG źródło: inf. własna / pzszerm.pl / fot: Facebook.com