KOLEJNE MEDALE W DWUBOJU I TRÓJBOJU

2018-05-07 15:36:56

Za nami kolejna edycja Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Tradycyjnie w zawodach nie zabrakło bielańskich akcentów. Młodzież z UKS G-8 Bielany zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając cenne medale i doświadczenia.


Zmagania, toczone tuż przed majowym weekendem na stadionie bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, były dla bielańskiej młodzieży dobrym przetarciem, a przy okazji możliwością do zaprezentowania się praktycznie przed własną publicznością.

Młodzieży z UKS G-8 Bielany, uczącej się głównie w SP numer 263 przy ulicy Szegedyńskiej, udało się wywalczyć medale każdego kruszcu. Po złoto sięgnął w trójboju Bartosz Michalczyk – zdecydowanie najlepszy w strzelaniu i plasujący się w czołówce pływania i biegu utrzymał prowadzenie. Srebrna z dwuboju Maja Łotowska była druga w pływaniu i czwarta w bieganiu, co pozwoliło jej na utrzymanie drugiego miejsca na podium. Trzecia w trójboju Paula Markowicz bardzo dobrze strzelała, uzyskując 2 czas i będąc w szerokiej czołówce pływania i biegu, co pozwoliło na medal.

- Gratuluję bardzo dobrych rezultatów. Wiem, że część naszych zawodników będzie reprezentowało Bielany w zbliżającym się WOM w dwuboju. Wierzę, że tam zaprezentują się równie dobrze, w tej jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która - co cieszy - ma swój mocny ośrodek na Bielanach - podsumował Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany.

Dziewczęta U17 - trójbój
3. Paula Markowicz, 5. Adrianna Kapała, 11. Wiktoria Pruszyńska, 12. Agnieszka Stawska, 13. Zofia Brojanowska, 22. Sonia Małek
Startowały 22 zawodniczki

Chłopcy U 17 – trójbój:
  1. Bartosz Michalczyk,  6. Olaf Paradowski, 7. Łukasz Zawada, 15. Bartosz Kruszyński
Startowało 15 zawodników

Dziewczęta U 15 – dwubój:
  1. Maja Łotowska,  9. Maja Dubietis, 18. Aleksandra Gmurowska, 26. Natalia Aleksiewicz
Startowały 54 zawodniczki

Chłopcy U 15 – dwubój:
  1. Tomasz Dudziński, 10. Michał Maron, 24. Igor Kiełek, 34. Przemek Marek, 35. Mateusz Kepkiewicz
Startowało 53 zawodników

Red / fot: UKS G-8 Bielany - pięciobój nowoczesny