LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

2016-04-21 19:52:06

W sobotę 23 kwietnia na błoniach Stadionu Narodowego wystartuje 3000 dzieci z całej Polski. W biegu Lekkoatletyka dla każdego! Nie zabraknie reprezentantów Bielan.


Przed Orlen Warsaw Marathon zobaczymy uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Dzieci przebiegną start i metę Orlen Warsaw Marathon już w sobotę, zatem maratończycy w niedzielę „pójdą ich śladem”. Nie zabraknie uczniów z bielańskich szkół. Do biegu zgłosili się biegacze ze szkoł podstawowych 209, 273, 13 i 77.

Celem programu jest zachęcenie dzieci do aktywności oraz dbanie o ich wszechstronny rozwój fizyczny.  Prawie 500 trenerów pracuje na poziomach klas I-III (zabawy lekkoatletyczne), klas IV-VI – treningi i gimnazjum – klasy sportowe i grupy naborowe. Trenerami w programie są m.in. wybitni reprezentanci Polski, medaliści światowych imprez: Lidia Chojecka, Zuzanna Radecka, Tomasz Czubak, Barbara Madejczyk. Polski Związek Lekkiej Atletyki stworzył w ten sposób  dzieciom i rodzicom ofertę sportową w atrakcyjnej formie, której częścią są zawody i imprezy sportowe.

Sobotni bieg Lekkoatletyka dla każdego! przy Orlen Warsaw Marathon to największe w tym roku zawody pod względem liczby uczestników. Z całej Polski przyjedzie 2500 dzieci pod opieką trenerów programu Lekkoatletyka dla każdego!, na błoniach stawi się też kilkuset młodych biegaczy z Warszawy. Start biegów zaplanowano na godzinę14:30. Dzieci z klasy IV i V mają do pokonania dystans 900 metrów, a klasy VI i gimnazjum – 1400 metrów. Starterami biegów Lekkoatletyka dla każdego! będą Artur Partyka i Paweł Czapiewski.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów (Nestle Polska i PKN Orlen) wszystkie zajęcia w programie Lekkoatletyka dla każdego! są bezpłatne. 

MG źródło: komunikat prasowy / fot: komunikat prasowy