LICZNA REPREZENTACJA NA OOM W TAEKWONDO

2018-04-09 21:15:21

Aż 11 zawodników i zawodniczek (juniorów młodszych 12-14 lat) trenujących taekwondo olimpijskie w Uczniowskim Klubie Sportowym G-8 Bielany zakwalifikowało się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tak liczna reprezentacja UKS G-8 to wynik ciężkiej pracy dzieciaków oraz trenerów Tomasza Pielaka, Konrada Rajdy i Macieja Kaczorowskiego.


W taekwondo olimpijskim o możliwości startu w OOM decyduje miejsce zawodnika w aktualnym rankingu ogólnopolskim prowadzonym przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, a co warto podkreślić w tym roku udział w finałach OOM w taekwondo olimpijskim weźmie 180 zawodników zatem nasza ekipa będzie jedną z najliczniejszych w całej Polsce. W reprezentacji UKS G-8 są zarówno debiutujący w tym roku dwunastolatkowie jak i „starzy wyjadacze” trzynasto-czternastolatkowie mający na swoim koncie medale z poprzednich edycji OOM, jak choćby Justyna Kowalkowska dwa złota w OOM 2017 czy zasilająca od tego roku szeregi G-8 Wiktoria Sadowska brąz w OOM 2017 (do stycznia 2018 trenująca u trenera Piotra Pazińskiego w Tebeku).
 
O medale tegorocznego XXIV OOM młodzi sportowcy będą walczyć w dwuboju technicznym w konkurencjach poomse i kyorugi. W pierwszej kolejności przeprowadza się konkurencję poomse oraz dwubój techniczny, a następnie rozgrywana jest konkurencja kyorugi. Zawodnik ma prawo wystąpić tylko w dwóch konkurencjach, przy czym kyorugi jest konkurencją obowiązkową. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizować będą w 10 kategoriach wagowych.
 
A oto oficjalny skład juniorów młodszych z UKS G-8 na najważniejszy dla nich w tym roku turniej:
 
Byczek Iga kat. wag. -47 kg
Domański Patryk kat. wag. -37 kg
Elhadi Zuzanna kat. wag. -33 kg
Kotlewska Natalia kat. wag. -29 kg
Kowalkowska Justyna kat. wag. -59 kg
Papierowski Dominik kat. wag. -57 kg
Roszczyk Natalia kat. wag. +59 kg
Sadowska Wiktoria kat. wag. -41 kg
Soszyńska Natalia kat. wag. - 37 kg
Świderski Mateusz kat. wag. -53 kg
Wojtala Amelia kat. wag. - 37 kg
 
oraz trenerzy: Tomasz Pielak i Konrad Rajda
 
Gospodarzem tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest województwo wielkopolskie a rywalizacja taekwondo olimpijskiego odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia.

Marcin Sadowski