MAJOWE ZMAGANIA SZACHISTÓW - ZNAMY ZWYCIĘZCÓW

2018-05-21 11:59:00

XXIII Turniej Szachowy dla Dzieci Młodzieży na Bielanach dobiegł końca. Tradycyjnie już rywalizowano w czterech kategoriach do lat 8, 10, 12 i 16. Walka była bardzo zacięta. Przedstawiamy wyniki.Zawody otworzyli zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, Włodzimierz Piątkowski i prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski. Łącznie w zmaganiach wzięło udział prawie 70 młodych zawodniczek i zawodników. Bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy Czternastki Warszawa, Polonii Warszawa i UKS SP 321 Bemowo.

Wśród najmłodszych szachistów najlepiej poradził sobie Masymilian Krogulski. W zmaganiach do lat 10 złoto powędrowało do Filipa Klima. W kategorii do lat 12 zwyciężył Tomasz Zdybel W najstarszej grupie tryumfowała Magdalena Harazińska.

- Jeszcze w tym roku, z dotacji przyznanej przez Dzielnicę Bielany, zorganizujemy przynajmniej dwa turnieje szachowe. Tradycyjnie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, jak również nowy turniej - tym razem dla osób dorosłych. Mamy nadzieje, że frekwencja wśród nieco starszych szachistów, będzie przynajmniej tak dobra, jak w turniejach dzieci i młodzieży - opowiada o planach TKKF w kwestii turniejów szachowych Prezes stowarzyszenia - Jacek Bączkowski.

Podium w każdym z turniejów kształtowało się następująco:

Zmagania do lat 8

1. Maksymilian Krogulski - UKS Czternastka Warszawa
2. Karol Mielcuch - Glinianka
3. Juliusz Klim - Polonia Warszawa

Zmagania do lat 10
1. Filip Klim - Polonia Warszawa
2. Dominik Nocek - Polonia Warszawa
3. Kaj Panufnik - UKS 321 Bemowo

Zmagania do lat 12
1. Przemysław Zdybel - UKS Czternastka Warszawa
2. Szymon Pancewicz - UKS Czternastka Warszawa
3. Jakub Janeczko - UKS Czternastka Warszawa

Zmagania do lat 16
1. Magdalena Hazarińska - Polonia Wrocław
2. Tymoteusz Seń - Mat Białołęka
3. Szymon Poziomkowski - UKS SP 321 Bemowo

Zeszłoroczną edycję zmagań relacjonowaliśmy tutaj.

MG źródło: inf. własna