MEDAL W ZASIĘGU JUNIOREK SPARTY

2016-02-04 20:24:35

Młode siatkarki Sparty Warszawa rywalizują w Legionowie w finałach Mistrzostw Mazowsza Juniorek. W dwóch pierwszych meczach zespół z Bielan odniósł dwa zwycięstwa.


Na inaugurację występów w Legionowie zawodniczki Sparty rozegrały mecz derbowy z drużyną MOS Wola. Mecz potoczył się po myśli bielańskich siatkarek, które zwyciężyły 3:0, pokonując kolejno w setach zespół z Woli 25:16, 25:20. 25:13. W drugiej  konfrontacji z zespołem Volley Płock rywalki zawiesiły Spartankom poprzeczkę wyżej, ale i tym razem mecz zakończył się wygraną. Siatkarki z Bielan potrzebowały czterech setów zakończonych kolejno wynikami 25:19, 21:25, 25:15, 25:22.

- Drużyna z Płocka udowodniła swój poziom. Za nami bardzo trudny mecz. Teraz kofrontacja z Legionovią II Legionowo. Na pewno nie będzie łatwo - podsumował dotychczasowe mecze Maciej Szewczyk, kierownik zespołu Sparty. Spotkanie z Legionovią II będzie meczem tym bardziej emocjonującym, że szkoleniowcem drużyny jest Dawid Michor, który pracował z zawodniczkami Sparty Warszawa. Zadanie zapowiada się tym trudniej, że lekkiego skręcenia kostki doznała Kamila Dąbrowska. Wszyscy mają nadzieję, że wróci na niedzielny mecz z pierwszym zespołem Legionovii, który może okazać się wielkim finałem.

W Mistrzostwach Mazowsza Juniorek drużyny rywalizują ze sobą systemem "każdy z każdym". Liderami po dwóch kolejkach zmagań są drużyny Legionovii Legionowo oraz Sparty Warszawa, typowane do medali w tegorocznych zmaganiach z Legionowie.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Sparty Warszawa