MEDALE MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY, SENIORÓW W HISZPANII

2017-03-27 11:56:51

?W ubiegły weekend w Bydgoszczy młodzieżowcy, juniorzy i kadeci z AZS-AWF Warszawa walczyli w Pucharze Polski. Nie zabrakło również sukcesów seniorskich Aniki Godel-Chełmeckiej i Mateusza Nowaka.

Pod kierunkiem trenera Michała Łoniewskiego pierwsze miejsce zdobyła Karolina Krzywko, miejsca drugie Jan Sobiecki i Julia Sereda a trzecie Nikola Wrzecion. Młodzieżowcy AZS z trenerem Wojciechem Pyzlem zdobyli także kilka medali: Złote: Gabrysia Dajnowicz, Olek Babenko i Justyna Miszczak a srebrne Milena Mazurek i Weronika Uścimiuk.

W tym samym czasie z sukcesami na kolejnej Edycji Pucharu Świata w hiszpańskim Alicante z trenerem Tomaszem Pyciarzem startowała dwójka seniorów. Ze srebrem wraca Anika Godel Chełmecka, a z brązem Mateusz Nowak. Anika Godel szerzej podzieliła się wrażeniami z turnieju, jak również ostatnimi bardzo intensywnymi startami: - W drodze do finału pokonałam reprezentantkę gospodarzy (2:1), Polkę (12:2) i ostatecznie uległam Kolumbijce w starciu o złoto (6:9). Zabrakło mi sił. 8 weekendów startów pod rząd, w 7 krajach, na dwóch kontynentach, bez możliwości regeneracji, ciągłe bycie w podróży i pogłębiające się zmęczenie, doprowadziło mnie do skrajnego wyczerpania. Mogłabym sobie wyrzucać stracone punkty, niewykorzystane szanse i w konsekwencji przegrane walki, dziś był to już trzeci taki finał w tym sezonie. Łatwo jest popaść w niezadowolenie, gdy jest się zawodniczką zawsze jadącą na turniej po złoto. Jedno jest pewne, mam serce do walki, nie poddaję się i jestem w to coraz lepsza. W 2017 dołożyłam do pudełka z medalami już 2 brązy i 3 srebra z zawodów cyklu Pucharu Świata. Myślę, że to niezły początek  - podsumowała dotychczasowe występy zawodniczka Akademików.

MG, MS źródło: inf. własna