MEDALE PŁYWAKÓW NA MUNDIALU W LIMIE

2022-09-01 12:35:35

Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu, jakie odbywają się w Limie, okazują się bardzo udane nie tylko dla reprezentacji Polski, ale również bielańskich zawodników z UKS G-8 Bielany. Dwa złote medale wywalczył Ksawery Masiuk, brąz Filip Urbański.

Dla Ksawerego Masiuka to najlepszy rok w karierze. Medale Mistrzostw Polski, rekordy kraju, świetny występ w Mistrzostwach Świata, a teraz medale Mistrzostw Świata Juniorów. Tym razem Ksawery Masiuk nie miał sobie równych w zmaganiach na dystansie na 100 metrów stylem grzbietowym.  Zawodnik bielańskiego klubu pobił rekord mistrzostw czasem 52.91 i o osiem setnych sekundy pokonał Pietera Coetze z RPA.

Także Ksawery Masiuk wywalczył wraz z koleżankami i kolegą złoto w sztafecie 4 x 100 metrów stylem zmiennym, uzyskując czas 3:52.00 i ustanawiając nowy rekord kraju U18. W sztafecie rywalizowali poza Ksawerym Masiukiem: Karolina Piechowicz, Krzysiek Chmielewski i Paulina Cierpiałowska. Na mecie biało-czerwoni zameldowali się ponad trzy sekundy przed Włochami i ponad sześć sekund przed trzecim zespołem RPA.

Świetnie zaprezentował się w Limie inny zawodnik klubu z Bielan – Filip Urbański, który wywalczył brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym.

Obaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Pawła Wołkowa.

Red / fot: Materiały UKS G-8 Bielany - Ksawery Masiuk i Paweł Wołkow