MEDALE TRIATHLONISTÓW W SŁAWIE

2019-08-14 10:43:31

W miejscowości Sława odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie. Tradycyjnie z dobrej strony zaprezentowała się drużyna UKS G-8 Bielany.

Z dobrej strony zaprezentowały się juniorki młodsze, które uplasowały się tuż za podium. Czwarta była Klaudia Skibiak, a piąta Eleonora Tyndzik. Klaudia Skibiak zdecydowanie zwyciężyła w konkurencji pływackiej, później tracąc miejsce na podium. Eleonora Tyndzik najlepiej zaprezentowała się w części rowerowej. Dziesiąta była Maria Tyndzik. W zmaganiach juniorów młodszych 14 miejsce zajął Bartosz Rękawek, któremu bardzo dobrze wyszła konkurencja pływacka, a następnie zawodnik UKS G-8 Bielany spadł na minimalnie niższą pozycję. Dwudziesty był Wiktor Kasprzak.

W najstarszej kategorii wiekowej - juniorów - piąty był Jakub Kowalski, któremu do podium zabrakło 43 sekund. Na podium stanęła Magdalena Sudak. Trzecia na mecie zawodniczka bielańskiego klubu świetnie zaprezentowała się w pływaniu, ulegając jedynie swojej siostrze - Zuzannie, która ostatecznie była piąta. W konkurencji kolarskiej obie siostry spisały się identycznie, jednak z bieganiu mocniejsza była Magdalena. W tej samej kategorii siódma była Aleksandra Reks.

W miksie sztafet UKS G-8 Bielany cieszyło się z kolejnego trzeciego miejsca. Sztafeta startowała w składzie Klaudia Skibiak, Bartek Rękawek, Eleonora Tyndzik oraz Wiktor Kasprzak. W zmaganiach drużynowych przeliczonych z punktów zdobywanych w poszczególnych konkurencjach, bielańska drużyna była druga, ulegając jedynie AZS UAM Poznań.

Wszyscy uczestnicy OOM reprezentujący UKS G-8 Bielany to uczniowie 59 LO im. J. Kusocińskiego pracujący z trenerami z tej właśnie szkoły.

Red / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany triathlon