MEDALOWA WIOSNA ZAPAŚNIKÓW AZS-AWF

2017-04-03 15:29:16

?Świetnie rozpoczął się kwiecień dla młodych zapaśników AZS-AWF Warszawa. Roman Pacurkowski zdobył złoty medal podczas zapaśniczych ME U23. Dobrze spisali się także jego koledzy podczas II edycji Pucharu Polski kadetów.

Roman Pacurkowski utrzymuje wysoką formę, którą sygnalizuje od początku bieżącego roku, o czym pisaliśmy między innymi tutaj. Podczas zawodów w węgierskim Szombathely rywalizujący w kategorii 66 kilogramów Pacurkowski, w decydującym o złocie pojedynku pokonał 3:1 Rosjanina - Alsana Visaitova. W tej kategorii startowało 24 zawodników. W zmaganiach wziął udział również Iwan Nylypiuk, którego sklasyfikowano na 18. miejscu w gronie 22 uczestników rywalizacji w kategorii 74 kilogramów.

Podczas trwających w Janowie Lubelskim zmagań Pucharu Polski Kadetów, w kategorii 85 kilogramów zwyciężył Kamil Bartosiewicz. W finale stołeczny zapaśnik pokonał  Jakuba Adamskiego z Poznania.  To już drugie zwycięstwo Kamila w Pucharze Polski o czym pisaliśmy tutaj. Drugie miejsce w kategorii 54 kilogramów zajął Filip Kruszewski. Jedenasty w kategorii 63 kilogramów był Islam Aliev, trzynasty w kategorii 76 Mateusz Kozłowski. W zmaganiach 100 kilogramów ósmy był Oskar Sudak. Wszystkie wymienione miejsca pozwoliły Akademikom z AZS-AWF Warszawa na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Red / fot: AZS-AWF Warszawa zapasy