MEDALOWY POCZĄTEK KACPRA STOKOWSKIEGO

2016-07-07 13:43:44

Świetnie występy w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu, odbywających się w węgierskiej miejscowości Hodmezovasarhely zainaugurował Kacper Stokowski. Pływak UKS G-8 Bielany zdobył brązowy medal w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym.

Zanim bielański pływal sięgnął po krążek w sztafecie, wcześniej rywalizował na 50 metrów stylem motylkowym, gdzie również dotarł do finału zmagań. Tam zajął ósme miejsce z czasem 24.45. Po spokojnym płynięciu w eliminacjach, w których osiągnął rezultat 24.61, w półfinale Kacper Stokowski osiągnął szósty czas, uzyskując wynik 24.30.

W wieczornej sztafecie Kacper Stokowski płynął jako ostatni i to dzięki jemu postawie na dystansie 4 x 100 metrów stylem dowolnym, biało-czerwoni o włos wyprzedzili Chorwatów. Jeszcze na 50 metrów przed metą Kacper Stokowski tracił do Chorwata  Marijana Rogića ponad pół sekundy, aby na mecie wyprzedzić go o cztery setne sekundy.

- Po nieudanej "Piędziesiątce" motylem, gdzie wyszło dużo błędów technicznych i ukończyłem ją na 8 miejscu w Europie, zawziętość zadziałała i udało się - skomentował na swoim fanpage bielański pływak. Poza Kacprem Stokowskim w sztafecie płynęli: Karol Ostrowski, Jakub Kraska i Bartosz Piszczorowicz.

MG źródło: megatiming.pl / inf. własna / fot: Fanpage Kacpra Stokowskiego