MEDALOWY POCZĄTEK PŁYWACKIEGO WOM

2017-07-20 11:52:50

Rozpoczęły się klubowe finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu. Nie zawiedli zawodnicy UKS G-8 Bielany, którzy bardzo udanie otworzyli rywalizację. Na Bielany powędrowały dwa złote krążki.


W zawodach rozgrywanych w stolicy bielański klub ma bardzo silną reprezentację z rekordzistą świata - Kacprem Stokowskim na czele. Już pierwszego dnia Kacper sięgnął po złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym, o jedną setną sekundy wyprzedzając Karola Ostrowskiego ze Szczecina. O 2 setne sekundy brąz na tym samym dystansie przegrał Bartosz Piszczorowicz. Także na 100 metrów motylkiem Bartosz uplasował się tuż za podium. Poza Kacprem Stokowskim ze świetnej strony zaprezentowała się srebrna medalistka na dystansie 200 metrów stylem dowolnym - Julia Klonowska, jak również brązowy medalista na tym samym dystansie - Cezary Butkiewicz.

W rywalizacji grzbietem nie zawiódł Karol Młynarczyk, który powiększył dorobek UKS G-8 Bielany o kolejny brązowy medal. W zmaganiach uczestniczy również Dominika Janiszewska z AZS-AWF Warszawa. Na 400 metrów stylem zmiennym była piąta.

Dzień zakończyła wspaniałą postawą sztafeta 4 x 200 metrów, która zdobyła drugi złoty medal inauguracyjnego dnia WOM.

Wszystkich bielańskich zawodników dopingowała duża grupa fanów: rodziców, trenerów, działaczy, a także zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, od lat mocno wspierający sekcję pływania UKS G-8 Bielany. - Wspaniały początek zmagań. Warto przyjść na basen olimpijski przy WUM i dopingować naszą drużynę, bo robi dzielnicy świetną reklamę. Gratuluję całej ekipie z G-8, jak również Dominice Janiszewskiej - naszej kolejnej stypendystce z AZS-AWF Warszawa. Szczególnie cieszą medale. Wszyscy, którzy osobiście nie mogą stawić się na zawodach mogą oglądać transmisję na żywo, dostępną w Internecie na stronie portalu megatiming.pl - skomentował zmagania Grzegorz Pietruczuk. 

Przedstawiamy wyniki UKS G-8 Bielany w finałach "A" podczas I dnia zmagań:

1. Kacper Stokowski - 50 metrów stylem dowolnym
1. UKS G-8 Bielany - 4 x 200 metrów stylem dowolnym (Piszczorowicz, Młynarczyk, Słowik, Butkiewicz)
2. Julia Klonowska - 200 metrów stylem dowolnym
3. Cezary Butkiewicz - 200 metrów stylem dowolnym
3. Karol Młynarczyk - 200 metrów stylem grzbietowym
4. Bartosz Piszczorowicz - 50 metrów stylem dowolnym
4. Bartosz Piszczorowicz - 100 metrów stylem motylkowym
5. Dominika Janiszewska - AZS-AWF Warszawa -  400 metrów stylem zmiennym
7. Weronika Gotowska - 100 metrów stylem motylkowym
8. Julia Klonowska - 50 metrów stylem dowolnym
8. Rafał Słowik - 50 metrów stylem dowolnym
8. Cezary Butkiewicz - 100 metrów stylem motylkowym
9. Paweł Franke - 200 metrów stylem dowolnym
10. Natalia Skibczak - 200 metrów stylem dowolnym

Red