MIKOŁAJKOWE KARATE Z SUKCESEM BKKK

2017-12-12 15:42:15

10 grudnia w Hali przy ul. Staffa odbyła się kolejna edycja Turnieju Mikołajowego dla dzieci z BKKK. W turnieju wzięło udział 120 zawodników klubu. .Rozegrano 30 konkurencji kumite w grupach wiekowych od 5 do 14 lat.


W  większości grup było 4, a w kilku 5 zawodników, którzy walczyli w systemie "każdy z każdym". Dzięki takiemu systemowi, wszyscy uczestnicy zmagań mogli stoczyć co najmniej 3 pojedynki. Aby zachęcić do uczestnictwa w rywalizacji sportowej nagrodzeni zostali wszyscy zawodnicy od 1. do 4. miejsca. Organizatorzy przygotowali okazjonalne szklane puchary i specjalnie dedykowane bidony. - Dzięki wsparciu Dzielnicy Bielany, mogliśmy pięknie uhonorować naszych zawodników. Zawody przebiegły w miłej rodzinnej atmosferze i dla wielu zawodników było to niesamowite przeżycie otwierające drogę do przygody ze sportem - skomentował Prezes klubu, Mariusz Mazur.

Warto dodać, że w sobotę 9 rudnia we Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Seniorów i  PP XIV Juniorów Młodszych i Młodzików, w którym Kamili Wróblewski zwyciężył w kategorii Młodzików + 60 kg, Mateusz Dyniewicz w kat Młodzików. do 60 kg w zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 70 klubów. W Pucharze startowali Marek Odzeniak, Róża Stańko, Maksymilian Kochański i Adam Sperling, tym razem nie stanęli na podium, ale nie zawiedli swoją postawą i w większości byli bardzo blisko podium.

- W tym roku nasz klub obchodzi 25 lecie działalności pod względem sportowym to jeden z najlepszych w historii, od początku istnienia mogliśmy liczyć na wsparcie Zarządu Dzielnicy, za co serdecznie pragniemy podziękować - nie ukrywa radości Prezes Mazur.

- Tak dobre informacje cieszą. Miło, że bielańskie karate stale  idzie do przodu. Niedawno wspaniały turniej Kokoro Cup, teraz kolejne sukcesy. Cieszymy się, że zauważony jest wkład Dzielnicy Bielany w rozwój klubu, który zawdzięczany jest przede wszystkim wspaniałej kadrze instruktorskiej, działaczom, rodzicom oraz samym trenującym - opowiada o karate na Bielanach zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

MM/Red / fot: materiał klubu