MŁODE SZCZYPIORNISTKI NAJLEPSZE W KRAJU!

2020-03-09 11:46:37

Wielki sukces zawodniczek AZS-AWF Warszawa. Młode zawodniczki bielańskiej drużyny przeszły przez wszystkie etapy Mistrzostw Polski Juniorek, aby w finale, rozgrywanym w hali przy ulicy Marymonckiej, po pasjonującym finale zdobyć tutuł Mistrzyń Polski!


W decydującej fazie zmagań młode zawodniczki AZS AWF Warszawa musiały stoczyć pojedynek półfinałowy z zespołem SPR Gdynia 27:25, a następnie mecz o złoto z zespołem z Kwidzynia. Wydawało się, że to rywalki są bliżej tytułu, ale Akademiczki z Bielan najpierw doprowadziły w końcówce do remisu 25:25, a następnie zdobyły gola na wagę historycznego sukcesu. Trenerami mistrzowskiej drużyny byli Joanna Obrusiewicz i Paweł Kapuściński. Zawodniczki to także w dużej części uczennice LO im. J. Kusocińskiego przy ulicy Lindego.

Duży udział w sukcesie mieli także kibice, którzy bardzo licznie wspierali młode zawodniczki z Bielan w hali przy ulicy Marymonckiej.

Końcowa kolejność zmagań i nagrody indywidualne:

4. SPR Pogoń 1945 Zabrze
3. SPR Arka Gdynia
2.MTS Kwidzyn
1.AZS AWF Warszawa
Najlepsza siódemka turnieju:
Bramkarka: Agnieszka Hase (AZS AWF Warszawa)
Obrotowa: Oliwia Kowalkowska (AZS AWF Warszawa)
Prawe skrzydło: Marta Musiał (AZS AWF Warszawa)
Prawe rozegranie: Oliwia Domagalska (SPR Pogoń 1945 Zabrze)
Środek rozegrania: Julia Kupc (MTS Kwidzyn)
Lewe rozegranie: Dominika Macikowska (AZS AWF Warszawa)
Lewe skrzydło: Wiktoria Witkowska (SPR Arka Gdynia)
MVP: Sandra Guziewicz (MTS Kwidzyn)
Król strzelców: Magdalena Berlińska (AZS AWF Warszawa)

W organizację turnieju włączyła się Dzielnica Bielany, która z inicjatywy Burmistrzów Grzegorza Pietruczuka i Andrzeja Maliny wsparła organizację techniczną zmagań finałowych.

MG / fot: Fanpage AZS AWF Warszawa