MŁODZI SZABLIŚCI Z BIELAN Z MEDALAMI

2017-03-27 20:52:11

?W Warszawie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szabli, które zakończyły się sukcesem zawodników i zawodniczek AZS-AWF Warszawa. Bielańska reprezentacja wywalczyła złoty medal w drużynie. Na najwyższym stopniu podium stanął także Karol Lademann.

Karol Lademann nie miał sobie równych w rywalizacji indywidualnej, w  finale 15:14 pokonując Krzysztofa Kaczkowskiego. Piętnasty był Michał Różycki, dwudziesty Jan Kruszewski, dwudziesty piąty Jakub Poziemski.To bardzo udany sezon złotego medalisty występującego w barwach AZS-AWF Warszawa, o którego sukcesach pisaliśmy między innymi tutaj

W przypadku kobiet, już indywidualna rywalizacja w turnieju szabli zapowiadała bardzo duże możliwości zespołu AZS-AWF Warszawa. Brązowy medal wywalczyła Małgorzata Turek. Piąta była Karolina Kaleta, szósta Karolina Rowińska. 26 miejsce zajęłą Alicja Smardzewska. Małgorzata Turek najpierw poradziła sobie Michaliną Kostrzewą z Poznania, a następnie z  Martyną Tobiaszewską z Białegostoku, aby następnie ulec srebrnej medalistce - Angelice Wątor. Urodzona w 1994 Małgorzata Turek w obecnym sezonie plasuje się póki co na szóstym miejscu w krajowym rankingu młodzieżowców i czternastym wśród seniorek.

W zmaganiach drużynowych zespół w składzie Kaleta, Rowińska, Smardzewska, Turek wywalczyła złoto, zostawiając w pokonanym polu drużyny KKSZ Konin i O.Ś AZS Poznań. W półfinale bielańska drużyna pokonała 45:35 zespół w Sosnowca, a następnie w finale 45:43 rywalki z Konina. Nieco słabiej poszło zawodnikom Akademików, którzy w drużynie zajęli ósme miejsce.

MG źródło: pzszerm.pl /fot: AZS-AWF Warszawa fanpage