MŁODZI SZACHIŚCI RYWALIZOWALI PO RAZ 24

2019-05-13 18:42:28

XXIV Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez Dzielnicę Bielany i TKKF Chomiczówka dobiegł końca. Młodzi szachiści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

 
Tradycyjnie najmłodszą kategorią, która stanęła w szranki podczas turnieju była kategoria do lat 8. Zdecydowanie najlepiej poradził sobie tutaj najwyżej notowany Karol Mielcuch z KSz Szach Matek. Wystartowało 15 zawodników.

W rywalizacji dzieci do lat 10 spośród czternastu uczestników po zwycięstwo sięgnął Adam Mieszkowski z Ksz Polonia Warszawa, który w pokonanym polu zostawił wyżej notowanych kolegów:  Maksymiliana Krogulskiego i Adama Nawalańca. Czwarta była dziewczynka - Jagoda  Dierzgowska, a piąta kolejna szachistka - Zofia Stankiewicz.

Zmagania do lat 12 spośród 13 zawodników zwyciężył Bartosz Fiszer z  SP 321 Bemowo, co nie było niespodzianką. Bartosz wyprzedził Stefana Ćwieka i Wadima Żejmo.

Najstarsza kategoria przyniosła bardzo zacięty pojedynek Adama Sieczkowskiego i Ryszarda Ćwieka. Ostatecznie wygrał pierwszy z wymienionych, reprezentujący barwy Ksz Polonia Warszawa.

- Cieszy mnie, że turnieje, które nie mogłyby odbyć się bez wsparcia Dzielnicy Bielany, od lat cieszą się sporą popularnością. Jak widać szachy wciąż są dyscypliną atrakcyjną dla wielu młodych ludzi, a nasz TKKF Chomiczówka pozwala na przestrzeni lat na rywalizację i sprawdzanie swoich umiejętności. Być może dziś na Nerudy oglądaliśmy przyszłych arycmistrzów - zastanawiał się organizator imprezy, Prezes TKKF Chomiczówka - Jacek Bączkowski.

MG / fot: EIR