MŁODZIEŻOWE MEDALE AKADEMICKICH WIOŚLARZY

2016-08-27 17:09:50

Nie zwalnia tempa Natan Węgrzycki-Szymczyk, który świetnie zaprezentował się podczas Mistrzostw Świata do lat 23 w wioślarstwie. Po dobrym występie podczas IO w Rio de Janeiro, wioślarz AZS-AWF Warszawa zdobył srebrny medal podczas zmagań w Rotterdamie. To nie jedyny sukces Akademików w Holandii.

Zawodnik AZS-AWF Warszawa po siódmym miejscu w IO w Rio de Janeiro, w Rotterdamie uległ jedynie Niemcowi. Pokonał go Tim Ole Naske, który prowadził od początku do końca. Natan Węgrzycki-Szymczyk pierwsze 500 metrów przepłynął z trzecim czasem, jednak drugi po początkowej części wyścigu Szwed Frudental osłabł i ostatecznie znalazł się poza podium.

Wioślarz stołecznego klubu na metę dotarł z czasem 7:26.21 i do złotego medalisty zmagań stracił niespełna trzy sekundy. Występ w Rotterdamie będzie bardzo dobrze wspominała również Krystyna Lemańczyk. Zawodniczka bielańskiego klubu wraz z koleżankami zdobyła złoty medal w czwórce, pokonując na dystansie 2000 metrów o nieco ponad sekundę osadę niemiecką i o dwie sekundy wioślarki z Francji.

Tuż za podium uplasował się w czwórce Dominik Czaja. Polskiej osadzie do brązowego medalu w Mistrzostwach Świata do lat 23 zabrakło doładnie 0,8 sekundy. O tyle biało-czerwoni przegrali z Włochami.

MG źródło: worldrowing.com / fot: AZS-AWF Warszawa