MPJ: FINAŁ NIE DLA SPARTY - ZABRAKŁO NIEWIELE

2017-03-19 19:59:14

W Nieporęcie rozegrano półfinały Mistrzostw Polski Juniorek. Wzięła w nim udział drużyna ESPES Sparty Warszawa, która wywalczyła udział w turnieju dzięki wygranemu turniejowi ćwierćfinałowemu w Elblągu. Do finału zabrakło niewiele.
O zmaganiach Spartanek w Elblągu pisaliśmy tutaj. Podczas rywalizacji w Nieporęcie do szczęścia zabrakło niewiele, a drużyny z jakimi przyszło rywalizować bielańskiemu zespołowi to ścisła krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej.

Jak informuje portal Mazowiecka Siatkówka, spotkanie o wyjście z grupy półfinałowej było niesłychanie zacięte, zmierzyło się w nim dwóch równorzędnych rywali. Dwukrotnie Atom Trefl Malbork wychodził na prowadzenie, lecz również dwa razy ekipa trenera Piotra Najmowicza odrabiała swoje straty.

W zaciętym tie-breku długo żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie przewagi, lecz w końcówce inicjatywę przejął Malbork, który wykorzystał szansę i wygrał do 11. Aby przekonać się o tym jak wyglądał pojedynek, wystarczy kliknąć tutaj, aby obejrzeć relację telewizji Ilawa.tv.

We wcześniejszych meczach zespół z Bielan pokonał 3:2 TPS Lublin oraz uległ 1:3 Legionovii Legionowo.

ESPES Sparta Warszawa – Atom Trefl Malbork 2:3 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 11:15)
Atom Trefl: Michalewicz, Fedusio, Łukasik, Balewicz, D. Dąbrowska, Sikora, Żurawska (libero) oraz Matejko, Krupa i Grzmocińska
ESPES Sparta: Krajewska, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, K. Dąbrowska, Kacprzak, Bator (libero) oraz Matyszczak, J. Dąbrowska, Kozyra i Czeladko.


Wyniki turnieju półfinałowego:

LTS Legionovia – MVP: Aleksandra Omelaniuk – 6 pkt – awans do finałów
ATOM Trefl Malbork – MVP: Martyna Łukasik – 5 pkt – awans do finałów
ESPES Sparta Warszawa – MVP: Izabela Matyszczak – 4 pkt
TPS Lublin – MVP: Aleksandra Lipska – 3 pkt

Warto przypomnieć, że również w zeszłorocznej edycji zagań, Sparta dotarła do półfinału, minimalnie go przegrywając, o czym pisaliśmy tutaj

MG źródło: mazowieckasiatkowka.pl / inf. własna / fot: Marcin Selerski - Marcin.biz