OSKAR PARADOWSKI WICEMISTRZEM GLOBU

2019-07-11 11:21:06

Oskar Paradowski wraz z Łukaszem Gutkowskim wywalczyli srebrny medal młodzieżowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. Oskar Paradowski to zawodnik UKS G-8 Bielany. Rozgrywane w Polsce zawody wygrali Egipcjanie.

Duet Paradowski – Gutkowski zaprezentował bardzo równą formę, w każdej konkurencji pięcioboju plasując się w ścisłej czołówce. Najlepiej Polakom poszła szermierka, w której uplasowali się na drugim miejscu. W swojej najmocniejszej konkurencji biało-czerwoni pokonali aż 21 rywali.

Polacy do konkurencji biegu i strzelania z pistoletu laserowego ruszyli z drugiego miejsca, starając się gonić Egipcjan. Za plecami naszych reprezentantów także toczyła się zacięta walka, tym bardziej że świetnie w biegu spisywali się trzeci ostatecznie Francuzi. Naszemu duetowi udało się jednak utrzymać drugą lokatę i cieszyć z drugiej pozycji na świecie.

Nasz zespół w 5 konkurencjach wywalczył  1474 punkty, tracąc 9 do zwycięskich Egipcjan.

MG / fot: Fanapge sekcji pięcioboju UKS G-8 Bielany