PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK W SIATKÓWCE NA BIELANACH

2016-03-02 22:26:53

ESPES Sparta Warszawa została wylosowana jako organizator zmagań Grupy 1, turnieju półfinałowego siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorek. Początek turnieju już 11 marca.Za nami losowanie grup. Ekipa „Bielańskich Bandziorów” zostało wylosowana jako pierwszy ze wszystkich zespołów – będzie zatem gospodarzem grupy pierwszej. Poza Spartankami do grupy tej trafiły: UKS Szóstka Mielec, Zryw Volley Iława i Impel Wrocław. Zmagania o awans do finałów, którym zostaną nagrodzone dwa najlepsze zespoły, zapowiadają się nad wyraz emocjonująco. Stawka jest bowiem bardzo wyrównana.

Jesteśmy świadomi, że nie będzie łatwo. Wylosowaliśmy wymagających rywali, niemniej "Bandziory" są w świetnej formie i jeśli tylko zagramy "swoje", jesteśmy w stanie wygrać z każdym – powiedział kierownik klubu Maciej SzewczykPrzed rokiem ulegliśmy Zrywowi w półfinałach: to ekipa, która co roku prezentuje absolutną rewelację w grze obronnej. Impel Wrocław to marka sama w sobie, „na papierze” faworyt grupy. Największą zagadką jest drużyna z Mielca. W ostatnim sezonie niekwestionowaną liderką Szóstki była obecnie broniąca naszych barw Kamila Dyduła, jednak w obecnej serii rozgrywek ekipa ta – choć bez niej – idzie jak burza. Na pewno czeka nas sporo pracy domowej do odrobienia na temat gry tego zespołu, proces zbierania materiałów już ruszył.

Organizacja tak dużej imprezy w bardzo krótkim czasie (turniej już 11 marca!) to wielkie wyzwanie dla bielańskiego klubu. -Nie ukrywam, że stajemy w obliczu nie lada wyzwania. Mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami wraz z władzami Dzielnicy Bielany udźwigniemy ten ciężar i zorganizujemy imprezę, którą zapamiętamy na długo! – kończy z optymizmem Szewczyk.

Red