REKORD I ZŁOTO KACPRA STOKOWSKIEGO

2016-07-09 12:40:06

To był polski wieczór na Węgrzech. Także dzięki postawie Kacpra Stokowskiego. Biało-czerwoni zdobyli złoty medal w sztafecie 4x 200 metrów stylem dowolnym, sprawiając ogromną radość kibicom pływania w całym kraju.

W eliminacjach zmagań biało-czerwoni uzyskali czwarty czas, płynąc spokojnie i kontrolując sytuację. Pokonali dystans 4 x 200 metrów w czasie 7:24.21. Kacper który rozpoczynał sztafetę, uzyskał czas 1:50.29. Przed Polakai na linię mety wpłynęli  Niemcy, Francuzi i Rosjanie.

Dużo szybciej, wystarczająco szybko aby zdobyć złoto a na dodatek wystarczająco, szybko aby pobić rekord Polski do lat 18 popłynęli biało-czerwoni w finale. Dzięki czasowi 7:18.01 Polacy pokonali drugich na mecie Rosjan o niespełna półtorej sekundy, a Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany, uzyskał fenomenalny czas 1:48.76, na pierwszej zmianie wręcz deklasując rywali.

- Pierwsza zmiana w moim wykonaniu z czasem 1:48.76 jest to nowy Rekord Polski 17-18lat! Nasza sztafeta w składie Mateusz Adrndt, Mateusz Kasztelan i Antoni Kałużyński zmiażdżyła Rekord Polski 18 lat o ponad 6 sekund - nie krył satysfakcji Kacper Stokowski.

Równocześnie bardzo dobrze spisują się na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych do 14 lat inni zawodnicy UKS G-8 Bielany. Srebrny medal wywalczyła Nikola Jabłonowska, dwukrotnie złoto dla Bielan wywalczył natomiast Filip Orlicz, przy okazji ustanawiając nowy rekord Polski do 14 lat na dystansie 200 mtrów stylem dowolnym. Obecnie wynosi on 1:57,30.

MG źródło i fot: UKS G-8 Bielany pływanie