REKORDOWY FILIP ORLICZ W LIMASSOL

2018-03-24 15:22:11

W cypryjskim Limassol trwa wielomecz pływacki z udziałem reprezentacji Polski. Powołanie na zawody otrzymali Filip Orlicz i Krzysztof Radziszewski. Obaj reprezentują nasz kraj i UKS G-8 Bielany z bardzo dobrym efektem.


W zmaganiach biorą udział zespoły Brazylii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Polski, odbedzie się w dniach 24-25 marca. W sztafecie stylem motylkowym z udziałem obu zawodników G-8 Bielany biało-czerwoni zwyciężyli, pokonując o niespełna pół sekundy reprezentację Bułgarii.

W bardzo szybkiej rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym, także zwyciężał Filip Orlicz, dając Polakom kolejne punkty. Piszemy o szybkim wyścigu, bo Filip uzyskał rekord życiowy - 50.83 i ustanowił również rekord zawodów. Zawody odbywają się w ramach wielomeczu pływackiego juniorów z roczników 2002-2003.

To jeszcze nie koniec zmagań w Limassol. Warto dodać, że na wielomeczu pływackim juniorów z roczników 2000-2002 w Grazu, rywalizuje w barwach reprezentacji kraju dwóch kolejnych zawodników UKS G-8 Bielany - Kacper Piotrowski i Rafał Słowik.

MG / fot: UKS G-8 Bielany